V objektu byla vyměněna stará elektroinstalace a došlo k výměně nových podlah v zázemí i ve velkém sále. Parket má podlahové vytápění. Samozřejmě rekonstrukce by nebyla dokonalá, kdyby nebyla provedena celková výměna střechy a udělány další úpravy proti prolínání vody do budouvy. Celková rekonstrukce stála přesně 8.786.922,00 Kč a obec na ni získala od státu dotaci ve výši 2.041.913,00 Kč. Všechny stavební a instalační práce prováděla firma stavebního podnikatele Smoly, která má, - jak se zdá - na stavební a jíné práce v obci monopol.Dobrý pocit z konečně realizované rekonstrukce kulturního domu "kalí" pouze to, že teprve teď se hledá provozovatel restaurace, která po dva roky v obci chyběla, je součástí kulturáku, a Obecní zastupitelstvíse se alespoň o provizorní náhradu nepostaralo.

Bude to obtížné, protože jeden předpokládaný místní podnikatel provozování odmítl vzhledem k velkým nákladům zejména v souvislosti se zásobováním a obtížnou dostupností (množství schodů a vzdálenost) a provozování se mu  nevyplatí.

Zastupitelstvo zatím neprojevilo ani snahu včas inzerovat nabídku pro podnikatelské subjekty v místě či v okolních obcích na pořádání plesů nebo podnikatelských akcí. V obci bohužel chybí spolky jako hasiči, zahrádkáři, divadelníci, sportovní nadšenci nebo podnikaví jednotlivci a místní podnikatelské firmy se do spolupráce se Zastupitelstvem nijak zvláštně sami "nehrnou".

Nicméně - k znovuotevření kulturáku 30. října 2021 také zvou místní vinaři, lidová kapela Fikus a když se budete chtít pochlubit svými sladkými nebo slanými chuťovkami tak pořadatelé vám rozhodně bránit nebudou…Nějaké další občertvení prý také bude. Přijďte i "přespolní" vyzkoušet spolu s místními nový taneční parket.

Ivan Sobotka