Po roce se do Lovosic sjedou majitelé a obdivovatelé ikonických skútrů Vespa, a to všech možných barev, typů a roků výroby. Očekáváme, že nás navštíví naši přátelé z ostatních Vespa clubů České republiky, ale i ze zahraničí.

Hlavní program proběhne v sobotu 27. července, kdy v 10.30 hodin vyrazíme od Bistra Osmička na spanilou jízdu po Českém středohoří. Naše cesta povede směrem na Roudnici nad Labem, Úštěk, Levín, Hlinnou a bude zakončena tradičně společnou fotografii na litoměřickém Mírovém náměstí, kam dorazíme okolo 14.30 hodin.

Následně se přemístíme zpět do Lovosic na Osmičku, kde od asi 16.00 proběhne předání diplomů všem zúčastněným klubům a také charitativní aukce Vespisti pro Viktorku.

Viktorka je tříletá holčička z Českého středohoří, která trpí spinální svalovou atrofií. Věci do aukce věnovali známí vespisté jako například herec David Matásek, zpěvák Matěj Ruppert, herečka a zpěvačka Dáša Zázvůrková, herec Martin Preiss a další kamarádi z vespa komunity.

Po celou dobu akce bude probíhat finanční sbírka Vespisti pro Viktorku, při které bude moci kdokoliv přispět do pokladničky, nebo na transparentní účet. Veškeré finanční prostředky z charitativní aukce a z finanční sbírky budou následně předány přímo Viktorce a její mamince, které budou na akci přítomny.

Následně bude akce pokračovat do večerních hodin párty a volnou zábavou.

Velice děkujeme všem, kdo podpořili a podpoří naši akci.

Jan Sláma
president Vespa club České středohoří