„Po loňské pauze, kdy se kvůli vládnímu nařízení nesměly konat vánoční trhy, jsme se naty letošní o to více těšili. Probíhaly od 9. do 23. prosince a po celou dobu jejich konání naMírovém náměstí panovala vánoční nálada. Přesně tak, jak to má být,“ hodnotí průběhnejkrásnějšího období roku ředitelka MKZ Michaela Mokrá. Vánoční trhy zpestřil svýmvystoupením například zpěvák Josef Vágner, Podřipský žesťový kvintet, RosťaPechoušek, 4TETy, kapela Voice a další. O zakončení trhů se postarali Zuzana Stirská aFine Gospel Time2. Zazpíval dětský sbor Barvičky, chlapecký sbor Kocouři a zatančily Funky dangers a DMC revolution.

Nechyběly ani pohádky pro děti, již tradiční Ježíškovapošta a vánoční kvíz, jehož hlavní cenou byl dárkový poukaz v hodnotě deset tisíc korun.Vánoční atmosféra ovlivnila i dění v Kulturním a konferenčním centru. Na začátkuprosince se uskutečnil věneček, který zakončil podzimní taneční kurzy, na které jižv lednu naváží taneční kurzy pro pokročilé. Adventní atmosféru podtrhnul vyprodaný koncert Janka Ledeckého, který zahrál a zazpíval za doprovodu smyčcového kvarteta Nostitz Quartet.

Zdroj: Youtube

Diváci jeho výkon ocenili dlouhým potleskem vestoje. V prostorách hradu zase proběhl 3. prosince oblíbený adventní jarmark, který byl prostovky návštěvníků příležitostí ke koupi rukodělných výrobků, cukroví, bylinných sirupů, čajů či jiných vánočně laděných dárků. Jarmark i letos zpestřilo několik vystoupenív podání žáků Základní umělecké školy Litoměřice.

Diecézní charita Litoměřice zahájila Tříkrálovou sbírku výstupem na Lovoš.
FOTO: Diecézní charita Litoměřice zahájila Tříkrálovou sbírku výstupem na Lovoš

Velký úspěch z hlediska návštěvnosti zaznamenalo v prosinci Kino Máj, do kteréhodorazilo téměř šest tisíc lidí. Vysoké návštěvnosti pomohl dlouho očekávaný druhý dílfilmu Avatar, který z hlediska tržeb trhá rekordy. Na další filmovou lahůdku se můžemetěšit již v lednu, kdy vstoupí do kina česká komedie Přání k narozeninám.Rok 2022 byl výjimečný i pro Divadlo Karla Hynka Máchy, nejstarší kamenné divadlov Čechách. Oslavilo 200 let od založení a celý rok se tak logicky nesl v duchu tohotovýznamného výročí. Prostory divadla navštívilo přibližně osm tisíc návštěvníků,uskutečnilo se dvacet jedna večerních představení, třicet tři dětských představení,několik výstav a koncertů. Posledním představením roku 2022 byl Kaktusový květ, který oslavy důstojně zakončil.

Pavel Hlušička se sumcem.
FOTO: Obří sumec či metrový amur. Rybáři musí odevzdat sumář úlovků

Nyní se můžeme těšit 17. ledna na první večerní představeníroku 2023, a to komedii Smích zakázán v podání divadelního spolku Z.L.O.M.vaz! s LuciíZedničkovou, Annou Kulovanou a Liborem Jeníkem.„V tuto chvíli již intenzivně pracujeme na kalendáři akcí pro rok 2023, přičemžchystáme řadu novinek, včetně Mezinárodního pivního festivalu na Zahradě Čech,“ prozradila ředitelka MKZ Michaela Mokrá. 

Aneta Břeňová