Podle Adély Chybové a Štěpánky Fridrychové ze 7. A Základní školy Štětí Ostrovní byl letošní ročník Labského čtyřboje: „Pecka.“ Vedle dětí byli spokojeni i učitelé. „Žáci si užili dny plné sportu a zábavy. Bylo vidět, že Labský čtyřboj svojí atmosférou nadchnul nejenom žáky, ale i učitele. Vyšlo nám i počasí. Velká pochvala patří organizátorům z Labe arény Ústeckého kraje. Už teď se těšíme na další ročník,“ uvedla Ilona Stieranková, zástupkyně ředitele ze stejné školy.

„Letošní ročník T-mobile olympijského běhu a tradičního Labského čtyřboje byl specifický. S ohledem na situaci kolem covid-19 jsme spojili obě akce a na rozdíl od předchozích ročníků se tak T-mobile olympijský běh rozdělil do dvou dnů. Kladli jsme důraz na dodržování epidemiologických opatření a všechny disciplíny tentokrát probíhaly na venkovních sportovištích. V prvním dnu sportovaly děti z druhého stupně, v následujícím z prvního. Občerstvení bylo rozdáváno v jednorázových obalech. A kdo nakonec zvítězil? Zvítězil zdravý pohyb dětí na čerstvém vzduchu. Věříme, že jsme přispěli k posílení přirozené imunity dětí a že jim to třeba jednou pomůže, kdyby je jednou dostihl koronavirus,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény Ústeckého kraje.

Sportovní disciplíny v rámci Labského čtyřboje byly rozděleny do dvou kategorií. Žáci a žákyně z prvního stupně soutěžili v běhu, v jízdě na koloběžkách, na trenažerech a s kinballem. Pro druhý stupeň nahradily kinball atraktivní dračí lodě.

Milan Vodička, Labe aréna

Labský čtyřboj.Zdroj: Labe aréna