Městská kulturní zařízení v Litoměřicích zahájí masopust v 11 hodin dopoledne. Opět se návštěvníci mohou těšit na tradiční zabíjačkové dobroty. K zakoupení budou uzeniny, pečivo, sýry, kremrole, koláče, klobásky, medovina, svařák, pivo a mnoho dalšího. Program bude ve 13 hodin pokračovat ukázkami z pravé vojenské polní kuchyně. Po celý den bude své kulinářské umění předvádět řezník Krkovička, který uvaří kromě guláše také ovar s křenem jako řemen i prdelačku za kačku.

Návštěvníky čeká bohatý kulturní program. Staročeské písničky budou znít náměstím po celý den, na programu jsou pohádky pro děti a výtvarné dílny. Návštěvníci v maskách jsou vítáni, neboť slavnosti vyvrcholí v 15 hodin masopustním průvodem. Ovšem i přímo na místě bude možné si škrabošku vyrobit. A co víc? Veřejnost se spolu s pořadateli bude podílet na vyhlášení soutěže O nejlepší masku a cena je velmi lákavá. Soutěžit se bude o vstupenky na dětský bál, který se bude konat 2. dubna v Kulturním a konferenčním centru.

Sobota na Mírovém náměstí v Litoměřicích bude den jako malovaný, s bohatým programem a občerstvením. Zapojte fantazii, vystrojte se a přijďte si to užít.

Daniela Kekrtová