Nerdí doupě
2. stupeň ZŠ a SŠ
čtvrtek 14:30 až 16:00 hod
ZŠ Ostrovní

 Miluješ stolní, ale i digitální hry, chceš se naučit stříhat videa a natáčet správně záběry na mobil nebo tablet či chceš být pokročilejším uživatelem sociálních sítí? Víš, kdo je Harry Potter, co jsou Pokémoni, Minecraft a nebo to chceš zjistit?

Pak je Nerdí doupě přímo pro Tebe. Vede ho úča, co jezdí v kostýmech na Comic Con, natáčela pro Youtubery a vlastní herní skupinu na sociálních sítích. A moc se těší, až spolu budete třeba lovit již zmíněné Pokémony.

Šikulkovské doupě
1. stupeň ZŠ (doporučeno pro žáky 3. - 5. třídy)
středa 14:30 - 15:30 hodin
ZŠ Ostrovní

 Jsi šikulka a máš velkou představivost? Pak patříš mezi nás! Kroužek je zaměřený na logické myšlení a tvoření. Prostě to vymyslíme a vytvoříme. Čeká nás mnoho populárních témat jako je Harry Potter, Minecraft, western, fantasy, ale nebude chybět třeba ani práce se dřevem. Věř, že tady bude zábava!

Kreativní dílna
1.stupeň ZŠ
Středa 14.00 - 16.00
Kostelní 134

 V kroužku budeme tvořit z papíru, budeme vyrábět ruční papír, masky pomocí Papier mâché a mnoho dalšího. Dále si vyzkoušíte batikování, linoryt a vyrobíte si zajímavé předměty, například ze slaného těsta. Kroužek podporuje kreativitu a schopnost všestranně se vyjádřit prostřednictvím různých uměleckých směrů a dále rozvoj estetického cítění, pečlivosti a vytrvalosti. Náplní kroužku boudou kreativní činnosti pro všestranně nadané děti a pro děti, které nemají vyhraněné zájmy.

Práce hrou
MŠ a 1. stupeň ZŠ
Středa 14.00 - 16.00
1.Máje 661

S pomocí stavebnic Lego a Merkur si osvojíš fyzikální zákony. Například přeměníme světelnou energii na elektrickou. Vytvoříš si vlastní vozítko na elektrický pohon, vyzkoušíme si vodíkový palivový článek, naučíme se pájet elektronické obvody a zrealizujeme i váš vlastní nápad. Technický klub je součástí projektu Podpora polytechnického vzdělávání a gramotností v Ústeckém kraji, který je spolufinancován Evropskou unií.

Lucie Folbergerová, vedoucí Technického klubu