Čtyřka Lucie na letním turné nadchne 13 měst Čech. V pátek 24. června je 4. koncert v Třebívlicích, v jednom z nejstarších vinařských regionů ČR. Areál se veřejnosti otevře v 18.00, koncert je od 20.00. „Je znát, že kultura, hlavně ta živá, lidem za covidu chyběla. Díky unikátním místům s omezenou kapacitou, která umocňují na intimnosti show, lístky rychle mizí. Těší nás, že Lucií fanoušci zůstávají. Těm, co si lístek chtějí koupit, radíme nečekat,“ ví management RedHeadmusic.cz

Noc kostelů v Litoměřicích
Do Noci kostelů se letos přihlásil rekordní počet 243 objektů

Fanoušci Lucie se po dvou letech zas dočkají jiskrných open air. „Zveme na open air turné na osobitých místech, kde si budeme s lidmi blíž, než ve halách. Spolu zažijeme velkou energii. Vždy při živém hraní vzniká, ale nám v poslední čas dost chyběla. Ty chvíle nelze ničím nahradit,“ zvou na koncert všichni členové skupiny Lucie.

Třebívlická show bude pro milovníky hudby mimořádná, i proto si na ni Lucie coby předskokana mladou ukrajinskou vokalistku Katyu z indie-rockového ukrajinského dua „Gapochka“. (Její kolega kytarista Yevhen Yakshyn nyní bojuje za svobodu rodné Ukrajiny.) Na pohled křehká Katya, absolventka kyjevské hudební konzervatoře, má obdivuhodné charisma hlas. Jako řada krajanů našla prozatímní azyl v Praze, kde v nelehké době pokračuje v tvorbě. „Situace Ukrajiny nás nenechá chladnými. Víme, doba je křehká i složitá, ale hudba spojuje. Těší nás, že můžeme v nelehké situaci podat pomocnou ruku a ukrajinské umělce podpořit. Společným hraním lidi potěšíme, odpoutají se na chvíli od dodenní reality,“ líčí hudebníci. Spojení silných melodií Lucie a hlasu

Neuvěříte, opuštěný autobus uprostřed lesa.
FOTO: Nečekaný nález. Tohle uprostřed lesa rozhodně nečekáte

mladé zpěvačky na jedné scéně si fanoušci skupiny užijí. Jistě je bude v Třebívlicíh krásně mrazit v zádech,“ těší se i David Koller.

Na show z Teplicka naváží další. Ve středu 29. 6. Lucie baví vyprodanou show v Ledárnách Open Air v Braníku v Praze. Koncerty pokračují v Amfiteátru v Mikulově 3. července i v Lokti 6. srpna. Letní tour končí v Amfiteátru ve Strakonicích, bude 2. září. Pro sever Čech jsou zajímavá i hraní na fotbalovém hřišti v pátek 5. srpna na Malé Skále a v sobotu 27. 8. v Letním kině v Žatci. Lucie fanouškům chystá letos dvě odlišná, výjimečné turné. Po letní šňůře zve na podzim na halovou show LUCIE V OPEŘE 2022 s originálním aranžmá s Filharmonií Hradec Králové.

Radek Strnad

Mlýn jako v pohádce, lidé v něm ovšem nežijí.
FOTO: Vraťte se o stovky let zpátky. Mlýn si zahrál ve filmu Jan Žižka