Pro uživatele byly od 16 hodin připraveny nazdobené stoly vázičkami, svíčkami a občerstvením v podobě slaného pečiva a teplého čaje. Po úvodním proslovu a uvítání všech zúčastněných vedoucí domova paní Jakubcovou, proběhlo slavnostní rozsvěcení venkovního prostoru domova, betlému a vánočně nazdobeného stromu.

Lovosická škola se zapojila do projektu Česko vesluje
FOTO: Lovosická škola se účastnila akce Česko vesluje

Senioři byli mile překvapeni příchodem muzikantů, kteří jim u osvětleného betlému zahráli vánoční koledy na trumpety. Při poslechu písní bylo podáváno výborné svařené víno s citrónem pro zahřátí, společně s domácím upečeným perníkem ozdobeným šlehačkou. Navozená atmosféra všem připomněla blížící se vánoční svátky, byla plná pohody, spokojenosti a také dobré nálady.

Uživatelé si tak díky tomu mohli společně zazpívat vánoční koledy a připomenout čas, který je zasvěcen klidu, rozjímání, tradicím, přípravě vánočního cukroví a společně trávených chvil v kruhu rodinném a mezi přáteli. Všichni zúčastnění senioři si tento podvečer užili, byli nadšeni krásnou vánoční výzdobou, navozenou pohodou a už se těší na blížícíse vánoční čas plný krásných vzpomínek.

Zuzana Česalová