Loutkový festival letos přináší nejen pohádková představení, ale také zcela nový koncept průvodu v podání Volného Občasného Sdružení Akrobatů, známého jako V.O.S.A. Theatre. Průvod odstartuje ve 13.30 u litoměřického divadla, zavede diváky do světa loutek v nadživotní velikosti a poutavých příběhů o přírodě a lidské existenci.

Pozvánka na loutkový festival v LitoměřicíchPozvánka na loutkový festival v LitoměřicíchZdroj: se svolením MKZ v LitoměřicíchSpolek V.O.S.A. Theatre dále provede účastníky divadelním putováním světem zvířat až k jejich králi, přičemž každý se stane nezbytnou součástí řady dobrodružství, které jim budou vyprávět pomocí akrobacie, živé hudby a žonglování.

Návštěvníci se mohou těšit na pět pohádkových představení, z nichž první, Hurvínek a nezvaný host v podání Divadla Spejbla a Hurvínka, se uskuteční v sobotu 9. března v 15 hodin. Nedělní odpoledne bude patřit představení Pověsti pražské aneb Pohádky ze staré Prahy, které předvedou Eva Hrušková a Zdeněk Rohlíček od 15 hodin.

Víkendová představení budou doplněna o dílny pro děti. Pondělní, úterní a středeční představení jsou určena především dětem mateřských škol, nicméně v případě volné kapacity jsou vstupenky dostupné také pro veřejnost na místě. Děti se v tyto dny mohou těšit na pohádku O pejskovi a kočičce, Máša a tři medvědi nebo Drak a moucha bzzt.

Více informací o festivalu naleznete na webových stránkách MKZ Litoměřice.