Děti vyráběly masky v tvořivé dílně, kde si vyzkoušely také zajímavou práci dráteníka a vyrobily si krásné dárky pro radost. Doslova útokem pak vzaly divadelní pohádku Jeden rybník a dva vodníci v podání teplického Divadla Krabice. Součástí představení byla také letošní novinka v podobě tomboly. Té se mohl zúčastnit každý, kdo absolvoval všechna soutěžní stanoviště připravené hry Na beton to dáme!

Zajímavou atrakcí byla také prohlídka místního hausbótu.

Rodinný den v Parku inspirace ve Velkých ŽernosekáchRodinný den v Parku inspirace ve Velkých ŽernosekáchZdroj: Tobiáš Tvrdík

Návštěvníci se mohli občerstvit buď v místním kiosku, nebo si nakoupit pochutiny od lokálních výrobců. Na stáncích regionálního jarmarku byly k dostání uzeniny, sýry, sladké pečivo i zdravé potraviny, ale také káva, med, nebo květiny.

Kdo Rodinný den promeškal, nemusí smutnit. Park inspirace, který provozuje společnost CS Beton známá zejména svými výrobky pro zahradní architekturu, je otevřen celoročně jak pro ty, kteří chtějí načerpat inspiraci pro svou vlastní zahradu, tak pro výletníky nebo cyklisty, kteří jen chtějí spočinout v příjemném prostředí nebo se občerstvit.

Tobiáš Tvrdík