Naopak novinkou na seznamu vinařů je nové vinařství ve Lhotce nad Labem Twins Wine, odkud bude možné Otevřené sklepy také odstartovat. Celkem se do akce letos zapojí dvanáct vinařů. V Litoměřicích to bude v areálu pivovaru Vinařství Hutár, v Dominikánské ulici zmíněné Klášterní vinné sklepy, které navíc ve svém areálu připravily místo ještě pro Vinařství Pavel Bulín a naturálního vinaře Karla Stejskala.

V Žalhosticích bude zastávka tradičně ve Vinařství pod Radobýlem, ve Velkých Žernosekách se na vínomilce těší Vinařství Porta Bohemica, Víno Hrabkovský, Malovinař Antonín Hrabkovský, Rodinné vinařství Mikulenkovi a Žernosecké vinařství. V Malých Žernosekách Vinařství sv. Tomáše a ve Lhotce n. L. zmíněné nové vinařství Twins Wine.

Slavnostní otevření nové budovy ZŠ Bechlín
Krásná, nová, žlutá. V Bechlíně slavnostně otevřeli další budovu základní školy

Možnost odstartovat je v Litoměřicích, Žalhosticích, Velkých a Malých Žernosekách i Lhotce n. L. poblíž každého vinaře. Spojení pro vínomilce opět zajistí vínobus na trase Litoměřice pošta - Žalhostice - Velké Žernoseky a zpět jezdící dle kyvadlového jízdního řádu po celý den. Mezi Žernosekami potom účastníky akce sveze převoznická loď Ludmila.

Akce se uskuteční 2. září od 10 do 20 hodin.

Michal Závada