Na radnici je přijal starosta Litoměřic Radek Löwy společně s místostarosty Petrem Panašem a Jiřím Adámkem. Nechyběl ani senátor Ladislav Chlupáč. Stalo se tak v rámci úvodní degustace Vinařských Litoměřic, jíž se ujala litoměřická vinotéka Noravank. Právě ona totiž nabízí kvalitní vína nejen z Arménia a Moldávie, ale i Gruzie.

Litoměřice se ale nejen díky této události dostaly do centra pozornosti vinařů. V sobotu se totiž uskutečnil již 22. ročník Vinařských Litoměřic, tedy soutěžní a prezentační výstavy českých a moravských vín s mezinárodní účastí. Do kulturního centra přijela řada významných osobností. Kromě programu ve velkém sále se konalo i několik řízených degustací v degustační místnosti hradu.

Výstava byla poprvé jednodenní, což většina zúčastněných kvitovala. „Tento model se osvědčil, a tak ho pravděpodobně zachováme. Na akci dorazilo v průběhu dne přes dva tisíce návštěvníků, s čímž jsme velice spokojeni. Děkujeme touto cestou všem partnerům a podporovatelům výstavy, v čele s městem Litoměřice a Ústeckým krajem,“ sdělil Pavel Kacerovský, hlavní pořadatel Vinařských Litoměřic.

Radim Tuček
Eva Břeňová