„Za každého Čecha a Češku jeden strom, to je cíl iniciativy Sázíme budoucnost, která spojuje a podporuje všechny, kdo sází stromy. Těší nás, že budeme v letošním roce rozdělovat rekordních 2,5 milionu korun na výsadby. Za 30 let fungování Nadace Partnerství podpořila 3 663 projektů a komunit částkou 441,5 milionu korun,“ komentuje Petr Kazda, ředitel Nadace Partnerství.

„Otázka environmentálních témat a udržitelnosti je pro nás v Nespresso klíčová. Chceme našim klientům a všem milovníkům kávy ukázat, že pozitivní změny se dají uskutečňovat nejen na druhém konci planety, ale i tam, kde žijeme. Tímto projektem navazujeme na každoroční tuzemské aktivity spojené s udržitelností, jako bylo kolo Festka z recyklovaného hliníku nebo limitované edice ikonického nožíku Rybička z našich kapslí,“ říká Andrea Petrová, marketingová manažerka Nespresso.

O podporu mohou žádat obce, školy, spolky nebo církve. Grantový program Sázíme budoucnost nabízí pokrytí nákladů na výsadbu, péči o stromy, odborný dohled nebo finance na nezbytný materiál, nářadí či dopravu. Podmínkou je, že stromy a keře vysadí místní dobrovolníci, kteří budou o novou zeleň pečovat následujících 5 let.

Žadatelé obdrží hodnocení svých žádostí na začátku září, se svými výsadbami budou moci začít od října do listopadu letošního roku.

David Kopecký