Průvod byl tentokrát obohacen o živou hudbu v podání Řeznické kapely Václava Jakubce z Mělníka, která jela v čele průvodu.

Žáci, zaměstnanci školy i veřejnost si připravili pestré masky, a tak nechyběl tradiční medvěd, laufr, smrtka, kobyla, kominík, muzikanti nebo šašci. Všichni účastníci se vydali společně do procesí s muzikou.

Průvod začal v 15 hodin na hřišti školy a prošel postupně Lovosicemi od školy až na Václavské náměstí, kde účastníky přivítala ředitelka školy a popřála všem příjemnou zábavu. Následovalo masopustní veselí – děti i dospělí si mohli zakoupit nebo vysoutěžit masopustní koláče, buchty nebo koblihy. Kromě sladkého pohoštění byla v nabídce i masopustní výslužka jako jelítka, jitrnice a tlačenka od pana J. Durčeka.

Litoměřický Deutschklub v Knihovně K. H. Máchy
Litoměřický Deutschklub šprechtil a pilně vybíral na nadační fond i v lednu

Pro malé návštěvníky byla připravena celá řada soutěží, například kašpárkova dílna, pohádková stezka, masopustní stůl, plnění jitrnic či házení preclíků.

Navzdory slabému vytrvalému dešti se masopust díky společnému úsilí učitelů a žáků podařil. Společně s naší Jedničkou všechny srdečně zveme na čtvrtý ročník v roce 2025.

Barbora Kubátová, Daniela Vytisková
ZŠ Sady pionýrů Lovosice