I v letošním školním roce běžela Masaryčka pro hospic sv. Štěpána, tentokrát ovšem hned třemi způsoby. První způsob byl klasický, kdy se třídní kolektiv zaregistroval, dostal startovní čísla a běžel. Druhý způsob byl určen pro děti z druhého stupně, které běh absolvovaly v rámci hodin tělesné výchovy a to nejčastěji v přilehlých Jiráskových sadech.Třetí způsob byl určen pro nejmenší žáky z prvního stupně. Pro ně vedení školy společně se správci hřiště vymyslelo zábavnější formu, než je klasický běh, a to překážkovou dráhu s mnoha úkoly v prostoru školní zahrady a přilehlém sportovním areálu.

Celá trať byla dlouhá necelých 1200 m a mladí běžci zde museli překonat lávku, prolézt malým otvorem ve stěně, přeskákat hřiště na plážový volejbal, přelézt dětskou horolezeckou stěnu, proběhnout slalom mezi venkovními šachy, zdolat překážku na workoutovém hřišti nebo proběhnout na zahradě vodní stěnou. Ta byla vzhledem k teplému počasí nejvíce lákavá. Většina dětí byla z této zábavné dráhy tak nadšena, že si ji několikrát zopakovala.Přidaly se i děti třetích tříd, které si zaběhly podle fáborků orientační běh.

Nejdůležitější na celé akci ale je, že děti byly seznámeny s jejím smyslem a věděly, proč a pro koho běží a komu dobrovolně věnovaly libovolný finanční příspěvek. Škola tak tímto způsobem pro litoměřický hospic vybrala bezmála 30 000,-Kč.

Masarykova základní škola, Litoměřice

Z prvňáčků jsou Rytíři řádu čtenářského.
FOTO: Pasuji tě na rytíře. Z prvňáčků jsou čtenáři