Na Poháru ČR desetiletých v Náchodě se z našich nejlépe dařilo Sofii Liškové, která si vyplavala bronzovou medaili na 50 metrů prsa. Litoměřický klub zde dále reprezentovali Vojta Veselý, Magdaléna Čížková a Lucka Černá. Stejná soutěž, ovšem pro jedenáctileté žactvo se uskutečnila v Mladé Boleslavi, kde závodila Anežka Trembačová. Té se nejvíce povedl závod na 400 metrů volným způsobem, kde doplavala na pěkném osmém místě.

Na MČR staršího žactva v Českých Budějovicích si nejlepší výsledek připsal Antonín Trembač, když skončil dvakrát čtvrtý v disciplínách 200 metrů znak a 400 polohový závod. V Budějovicích plavali ještě Tomáš Vysoudil a Pavel Zámečník. Mladší žactvo mělo své MČR v Chomutově, kde nás reprezentovali Štěpán Musil a Markéta Trojáčková.

Divadelní piknik v Litoměřicích opět chutnal
FOTO: Divadelní piknik v Litoměřicích opět chutnal

Zastoupení jsme měli také v krajském výběru pro reprezentaci na ODM v Olomouci, kde soutěžili litoměřičtí plavci Nela Guderová, Tomáš Vysoudil a Antonín Trembač. Tonda předvedl nejlepší výsledek a to šesté místo na 200 metrů znak.

Obří sumec, kterého chytl rybář v Brozanech na Litoměřicku
FOTO: To je kus. Rybář vytáhl z vody obrovského sumce

Na přelomu června a července se v Praze uskutečnilo MČR OPEN, kam se nám kvalifikovalo šest plavců. Skvěle si vedl Vojta Netrh – trénující v Olomouci, kde studuje vysokou školu. Povedlo se mu vybojovat dva tituly na tratích 50 a 100 metrů prsa. K tomu ještě přidal stříbrnou medaili na 200 metrů prsa.  Pěkně si vedla také Adéla Chalupová, která si vyplavala desáté místo na 100 volný způsob. Oba výrazně pomohli smíšené polohové štafetě, spolu s Elen Kutzlerovou a Františkem Trembačem, která doplavala na slušném šestém místě. Na MČR se kvalifikovala ještě Monika Motejlová.

Štěpán Šetek

Litoměřičtí minitenisté uspěli.
Litoměřičtí minitenisté jsou přeborníky kraje