Na rozdíl od bojového umění sibiřských kozáků, které se zde prezentovalo poprvé, je parkour ve Štětí již zaběhnutou aktivitou s vlastním sportovním oddílem. Bez nadsázky tak lze říct, že Labe aréna se stává jedním z parkourových center v ČR, o čemž svědčí i vysoký zájem účastníků. 

Slovanské hry vedli čeští, certifikovaní instruktoři. Účastníci měli možnost posílit prostřednictvím her zdravou cílevědomost, odvahu, sebedůvěru, radost, kolektivní spolupráci, sílu a zdravý tělesný i mentální vývoj. V nedělních odpoledních hodinách proběhl seminář slovanského bojového umění Systema Sibiřský kozák pro mládež a dospělé, pod vedením certifikovaného instruktora System Sibiřský kozák, Petra Bozděcha. Účastníci pracovali s biomechanickým pohybem těla, s principem vlny a dalšími zákony našeho vesmíru, které jsou obsaženy ve všech bojových uměních. Seminář pomohl nalézt účastníkům nový pohled na náš svět, život i boj.

Adepti myslivosti.
Adepti v Litoměřicích složili zkoušky z myslivosti. Nejlepší byla Březinová

Velmi atraktivní víkendovou částí byl Parkour Night za účasti vrcholových parkouristů ze skupiny USC Parkour z Jihlavy, kteří do Labe arény zavítali již podruhé a určitě ne naposledy. Na pravidelné úterní a páteční tréninky v parkouru pořádané TJ KVS Štětí v Labe aréně navazují obdobné workshopy se známými a úspěšnými parkouristy. To vše přispívá k rostoucí popularitě tohoto poměrně netradičního sportu ve Štětí a okolí.

Aktivity a plánované akce parkour týmu ve Štětí můžete sledovat na facebookových stránkách TJ KVS Štětí. Parkour Night, Slovanské hry a Systema Sibiřský kozák proběhly v Labe aréně Ústeckého kraje v sobotu 15. a v neděli 16. února 2020. Kromě pohybových aktivit pro děti i jejich rodiče byl připraven i další doprovodný program včetně kina s popcornem, přespávání v Labe aréně a samozřejmě i dobré jídlo s pitným režimem. 

Milan Vodička

Basketbalisté Slunety Ústí n. L. v kategorii U13 vyhráli oba sobotní zápasy v Litoměřicích.
Slavoj vzdoroval proti mladým basketbalistům Ústí jen první zápas