„Konečně za sebou máme první měření sil našich nejlepších závodníků. Reprezentační testy opět ukázaly, že máme elitní světové závodníky, kteří vítězili s odstupem. Ostatní se mají na koho dotahovat, mají své vzory, což je dobře. Pro konkurenci je to důležité,“ řekl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.

Další velké závody v Labe aréně Ústeckého kraje v Račicích čekají domácí kanoistickou a kajakářskou špičku na přelomu července a srpna při mistrovství republiky. To bude zároveň nominační soutěží na všechna velká mezinárodní klání, která do konce sezony snad proběhnou – zatím se jedná o Světový pohár a mistrovství světa v neolympijských disciplínách v závěru září pro dospělé a regatu Olympijských nadějí pro mládežnickou a juniorskou kategorii.

„Výsledky distančních závodů dorostenců a juniorů ze Štětí jsou důležité pro nominaci na nadcházející kontrolní závody mládeže, které se uskuteční v červenci v račické Labe aréně,“ vysvětluje ředitel Labe arény Ústeckého kraje Michal Kurfirst.

Kompletní výsledky víkendových kanoistických závodů z Račic jsou k dispozici na www.kanoe.cz a z distančních veslařských závodů na www.veslo.cz.

„Labe aréna Ústeckého kraje se rychle dostala do svého standardního módu. Opět se závodí a rozjíždí se oblíbené akce pro veřejnost. Vedle kanoistických závodů na kanálu v Račicích se o víkendu jely i závody ve veslování na Labi ve Štětí, a to konkrétně distanční závod na šest kilometrů. Distanční závody se ve Štětí konají už druhým rokem a v tomto trendu budeme pokračovat. Navíc se v budově Labe arény ve Štětí konal velký šachový turnaj mezi kluby z Litoměřic a Domažlic. Hned o dalším víkendu pokračujeme ICT Triatlonem,“ doplnil Michal Kurfirst.

Milan Vodička, Labe aréna z.s.