Předání medailí se uskutečnilo 4. května 2021 v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje v úzkém kruhu oceňovaných za dodržení bezpečnostních opatření a neslo se ve velmi příjemném a dojemném duchu. Setkání se účastnilo na 44 dobrovolných hasičů z celého kraje. Přítomni byli také okresní starostové hasičů Ústeckého kraje, zástupkyně onkologického oddělení Krajské zdravotní, a. s., a hejtman Ústeckého kraje.

"Základna dobrovolných hasičů v Ústeckém kraji není největší z republiky, ale i tak je nás tu skoro deset tisíc, což je obrovské číslo. Dobrovolní hasiči jsou skoro v každé obci a často tam plní většinu aktivit včetně těch společenských. Jsem moc rád, že jsme dokázali, že držíme při sobě a čísla 2 058 hodin za 6 měsíců a neuvěřitelných 1 386 naplánovaných hodin za květen jsou toho důkazem. Je třeba také připomenout, že toto není jediná aktivita dobrovolných hasičů a těch je v Ústeckém kraji samozřejmě mnohem, mnohem více," sdělil během svého děkovného proslovu k dobrovolným hasičům Matěj Prošek, koordinátor dobrovolných hasičů, a dodal: "Pomoc na onkologii trvá již více jak půl roku. K 30. dubnu 2021 sice skončila pomoc v menším očkovacím centru v Litoměřicích vedeném oddělením onkologie, ale dobrovolní hasiči zůstávají a čelí výzvě v podobě velkokapacitních očkovacích center."

Podívejte se, co je nového na Lovoši
FOTO: Podívejte se, co je nového cestou na LovošMedaili za aktivní práci v boji s Covidem-19 věnoval starosta KSH ÚK Jiří Henc i hejtmanovi Ústeckého kraje Janu Schillerovi, Haně Kuchařové, vrchní sestře onkologického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, a Andree Zemínové, staniční sestře onkologického oddělení ústecké nemocnice. 

Děkovná slova k dobrovolným hasičům pronesl i hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller: "Všichni dobrovolní hasiči v kraji si zaslouží za své zásluhy neskonalý obdiv. Obrovské poděkování patří obzvláště těm, kteří se v době koronavirové krize bez otálení postavili do první linie vedle ostatních příslušníků kritické infrastruktury a začali pomáhat tam, kde jich byla nejvíce potřeba. Jsem rád, že u nás žijí lidé, kterým nejsou druzí lhostejní.“ 

Okres Litoměřice byl zastoupen následovně: SDH Klapý, SDH Čížkovice, SDH Hrobce, SDH Kleneč, SDH Litoměřice, SDH Lukavec, SDH Travčice, SDH Třebenic

hasicovo.cz