Výstava se nese v příjemném duchu, na návštěvníky čeká pestrý kulturní program, lidem se prezentují stovky vystavovatelů, kteří předvádí bohatý zahradnický, chalupářský či kutilský sortiment. Na pódiu se vystřídaly desítky účinkujících, jak odborníků v oboru, tak hudebních umělců, například zpěvák Josef Vágner.

Jubilejní 45. ročník výstavy zaměřené na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody bude probíhat až do středy 15. září, denně od 9 do 17 hodin.

Rytířské souboje, jarmark i hudba. V Hlinné bylo v sobotu živo
Rytířské souboje, jarmark i hudba. V Hlinné bylo v sobotu živo

Vystavovatelé obsadili více jak 400 míst na 5000 metrech čtverečních. Zaplněny jsou všechny pavilony i venkovní sektory. „Jezdíme sem každý rok, tradičně mě nejvíce zajímají květiny a sadba. Letos se mi moc líbily obrazy z ovoce a zeleniny,“ uvedla Petra z České Lípy, která na výstavu dorazila s maminkou. Na své si tu přijdou i gurmáni.

Jak tedy organizátoři hodnotí zahájení podzimního veletrhu Zahrady Čech? Víkendové počasí bylo velice proměnlivé. Návštěvníci se museli v pátek popasovat s vysokými teplotami, v sobotu dopoledne naopak s vydatným deštěm. „S uplynulým víkendem jsem velmi spokojená. Návštěvnost je nad naše očekávání a úsměvy spokojených návštěvníků jsou blahem pro moji duši,“ řekla ředitelka Městských kulturních zařízení v Litoměřicích Michaela Mokrá.

Daniela Kekrtová, mk

Za snímky děkujeme Miloslavě Kroužkové a Lence Proškové.