Revitalizovaný prostor dostal na základě hlasování mezi knihovnicemi název Vnitrobloček. Tento skrytý poklad mezi domy kombinuje příjemné udržitelné materiály a nové rostliny. Při návrhu prostoru bylo využito předmětů původně určených k jiným účelům, např. staré truhly, žebříků ze staré spíže, starých nápojových přepravek. Nechybí ani zahrádka pro milovníky malovaných kamínků.

„Kamínková zahrada zkrášluje vnitroblok, zároveň jde o jednoduchou a oblíbenou formu tvořivosti. Čtenáři mohou přinést či odnést malovaný kamínek a poslat jej dál na jiné zajímavé místo,“ říká propagační pracovnice knihovny Mirka Matušková.

V Zubrnicích se natáčel seriál Špunti na cestě.
Filmová místa: V Zubrnicích se natáčel rodinný seriál Špunti na cestě

„Snažíme se využít všechny prostory, které budova nabízí, abychom návštěvníkům zpříjemnili pobyt v knihovně a aby se u nás rádi na chvilku zdrželi. Kladli jsme přitom důraz na přírodní materiály a ozelenění prostoru. Vnitrobloček je tedy jakousi zelenou minioázou, kde je možné posedět na čerstvém vzduchu, dále od ruchu náměstí. I v největších vedrech je tu příjemně,“ dodává ředitelka knihovny Martina Vondráková.

Knihovna Karla Hynka Máchy nabízí klientům široký a aktualizovaný knihovní fond, rozdělený do čtyř odborných oddělení a zajišťuje výkon regionálních funkcí. Kromě toho celoročně pořádá celou řadu vzdělávacích akcí pro všechny cílové skupiny. Nejbližší událostí je přednáška historika PhDr. Filipa Hrbka s názvem Ztracené Litoměřice, která se uskuteční 23. srpna v sále litoměřického hradu. Tradiční akcí je pak festival Města čtou, který bude probíhat na Tržnici Felixe Holzmanna v předposledním srpnovém týdnu.

Mirka Matušková

Sběrné místo, ilustrační fotografie.
Přehledně: V Třebenicích se změní provozní doba sběrného dvora