Při jedné ze svých služeb, jako profesionální hasič byl Martin Novák, člen našeho hokejového oddílu přítomen při autonehodě Kateřiny Bártové. Tato krásná, vždy usměvavá dívka plná života studující pedagogickou školu a která právě oslavila 20. narozeniny, se vracela z brigády se svým bratrem domů. Jako spolujezdec byla obětí těžké dopravní nehody, zapříčiněnou opilým řidičem z protijedoucího vozidla. Jako zázrakem nehodu přežila, ale zcela zaklíněná, byla po vystříhání z auta okamžitě převezena do nemocnice, kde musela ihned podstoupit operaci páteře, po které však stále necítí nohy. Když nám Martin vyprávěl o této statečné dívce, hned se zrodil nápad, uspořádat hokejový turnaj a alespoň částečně finančně pomoci.

Termín byl stanoven na sobotu 19. března. Díky laskavé pomoci Technických služeb města Lovosice, které nám poskytly zázemí a výraznou slevu na celodenní užití areálu, mohl se sen stát skutečností. Turnaje se zúčastnilo pět amatérských týmů, T.J. Sokol Terezín, HC Lovosice ženy, HC Čerti Lovosice, HC Desperdo Litoměřice a HC Rapid Terezín, z jejichž startovného šla část také na pomoc pro Káťu. Vítězem turnaje se stal tým HC Rapid Terezín. Konečná částka, která byla pro Kateřinu vybrána a odeslána na její účet činila 31 377 korun.

Velký díkpatří týmu Bistro 8, který se o nás celý den výborně staral. Děkujeme všem zúčastněným a všem, kteří přispěli na dobrou věc. Sportu zdar a příští rok na shledanou.

T.J. Sokol Terezín: Roman Vítek, Jaroslav Urbanec