Počasí akci přálo, a tak mohla být pouť s mírným zpožděním zahájena. Při vstupu do areálu byl každý návštěvník přivítán úsměvem s dobrou náladou a obdarován pouťovou růží z papíru. Také si mohl rovnou prohlédnout náš pouťový stánek, který byl plný ručně vyráběných výrobků. Byla zde malovaná srdce z perníku, domácí pečené koláčky a jiné ručně vyráběné předměty.

Po úvodním zahájení a přivítání hostů následoval bohatý program, který zahájily vystoupením děti z Mateřské školy Čížkovice, dále hudební vystoupení zaměstnanců na téma „Přijela pouť“ - Karel Gott. K vidění byly scénky s doprovodem známých písní Karla Gotta, např. Trezor, Čau lásko, Včelka Mája, Být stále mlád a další. Toto vystoupení jsme zakončili společnou hymnou zaměstnanců „Když nemůžeš tak přidej víc“.

Poté vystoupila taneční skupina Lucarino Dance z Libochovic. Mimo program byla akce doprovázena hudebníkem panem Petrem Vránou, který se hudbou a zpěvem postaral o dobrou náladu až do konce akce. Na přítomné hosty i domácí čekal vydatný oběd v podání knedlíčkové polévky, kachního stehna se zelím, bramborovým knedlíkem a nealkoholickým pivem. V závěru odpoledního programu proběhlo vyhlášení vítězů dětské výtvarné soutěže na téma „Přijela pouť“, grilování špekáčků a klobás, a nakonec se konala volná taneční zábava.

Během celé akce byla možnost zakoupení točené zmrzliny, cukrové vaty, malování na obličej, bosý chodníček nebo dětské šlapadlo. Velkým lákadlem hlavně pro děti bylo hasičské auto, které si mohly důkladně prohlédnout. Za malý poplatek se bylo možné vyfotit ve fotokoutku a mít tak památku na naši akci.

Jsme rádi, že jsme mohli udělat poutí radost našim uživatelům a hostům. Tímto bychom rádi poděkovali všem sponzorům a zaměstnancům.

Zděnka Enochová, Jiří Budil, DD Čížkovice