Byly připraveny nazdobené stoly vázičkami, ve kterých svítily svíčky a občerstvením, v podobě slaného pečiva a teplého čaje, který byl lehce ovoněn rumem na zahřátí. Společné slavnostní posezení nám zahájila paní vedoucí domova Ing. Jakubcová a zároveň proběhlo slavnostní rozsvěcení venkovního prostoru domova, betlému a vánočně nazdobeného stromku u vchodu.

Další překvapení pro naše uživatele, bylo hudební vystoupení paní Marie Pojkarové a dcery naší uživatelky paní Chládkové. Zahrály a zazpívaly u osvětleného betléma vánoční koledy. V navozené atmosféře bylo podáváno výborné svařené víno s citrónem a domácí medové řezy. S dobrou náladou si senioři společně zazpívali vánoční koledy a připomněli si čas, který je zasvěcen klidu, rozjímání, tradicím, přípravě vánočního cukroví a společně trávených chvil v kruhu rodinném a mezi přáteli.

V neděli 27. listopadu 2022 pořádala na návsi u rybníka akci Rozsvícení vánočního stromu obec Čížkovice. Několik uživatelů se se svým doprovodem vypravilo užít si atmosféru vánočních trhů a kulturních vystoupení.

Připravena byla lákavá nabídka sladkých a slaných pochutin, teplých i studených nápojů, nechyběl ani vánoční punč a voňavé svařené víno. Další stánek obsahoval krásné vánoční výrobky dětí ze Základní a mateřské školy Čížkovice.

V rámci kulturního programu se představil rej pěti strašidelných pekelníků, proběhla mikulášská nadílka a děti ze ZŠ Čížkovice zazpívali vánoční koledy s hudebním doprovodem paní učitelky. Večer byl zakončen slavnostním rozsvícením vánočního stromu. Uživatelé se domů vrátili spokojení a v dobré vánoční náladě.

Iva Žaludová, Zděnka Enochová
Domov důchodců Čížkovice