První setkání uživatelů na společné přípravě a pečení bramboráku bylo v úterý 12. července na zahradě domova. Uživatelé se zapojili do přípravy těsta a zaměstnanci domova jim pomohli s pečením. První bramboráky zmizely, nikdo neví jak. Čekání na upečené bramboráky si uživatelé krátili povídáním a poslechem oblíbené hudby.

Další společné posezení bylo ve čtvrtek 21. července 2022 u pečení palačinek. Bohužel příprava těsta a pečení palačinek zcela zůstala na zaměstnancích z důvodu velkého tepla. Ale uživatelé o palačinky nebyli ochuzeni, mohli si palačinky sami v klimatizované jídelně nazdobit. K palačinkám byla podávaná káva, hrála oblíbená hudba na přání. I tak se akce zdařila.

Ve středu 10. srpna se opakovalo společné posezení uživatelů na pečení bramboráků. Příprava a samotné pečení bramboráku bylo připraveno na nádvoří domova, kde se zapojili všichni, kteří chtěli pomoci s přípravou těsta. S pečením pomohli zaměstnanci. Bramboráky všem moc chutnaly a samozřejmě nechybělo pivo. Jelikož si senioři na bramborácích a palačinkách pochutnali, domluvili se, že tyto dvě akce pro velký zájem si zopakují.

Od středy 13. července a pak každou středu do konce měsíce srpna začaly pravidelné návštěvy Libochovického zámku, kde se koná výstava kočárků a panenek. Pokaždé se zúčastnili tři uživatelé s doprovodem. Na těchto výletech se vystřídalo více uživatelů Domova důchodců Čížkovice, kteří mohli zavzpomínat na své dětství. Poté se navštívila i zámecká zahrada, kde jsme pokaždé potkali vznešeného páva. Nakonec zastávka v cukrárně, kde byla podávána káva, zákusek a dle přání i limonáda na osvěžení. Všem účastníkům se výlety na výstavu kočárků a panenek do Libochovic moc líbily.

Zděnka Enochová
Domov důchodců Čížkovice