Komu a jak povolenku vracím?
Povolenku je nutné vrátit do 15 dnů po skončení její platnosti tomu, kdo ji vystavil - tedy zpravidla své mateřské místní organizaci (MO) Českého rybářského svazu. Pokud nestihnete doručit na místní organizaci povolenku osobně, můžete zaslat řádně vyplněnou povolenku poštou, nebo ji vložit do schránky organizace. Informaci o postupu vracení povolenky naleznete na stránkách nebo vývěsce vaší místní organizace (případně územního svazu). 

Psí domov Řepnice v Libochovanech hledá nového páníčka pro Amora.
Amorovi zemřel majitel. Psí miminko rotvajlera hledá nový domov

Pokud váháte, jak správně sumář povolenky vyplnit, tak se podívejte na video.

Zdroj: Youtube

Proč je nutné povolenky odevzdávat?
Na základě zpracování odevzdaných povolenek jsou následně poskytovány údaje státní správě o hospodaření na revírech, které Svazu stát svěřuje k užívání. Zároveň je přehled o docházkách a úlovcích na revíru velmi důležitou informací pro hospodáře revíru, který tím získává podrobný přehled o tlaku na daný revír a na základě těchto dat může následně hospodaření na revíru přizpůsobit. Data z celosvazových a celorepublikových povolenek jsou také důležitou vstupní informací pro redistribuce (přerozdělení finančních prostředků dle počtu úlovků a počtu docházek mezi uživatele revírů).

Jan Skalský, mluvčí severočeského rybářského svazu

To, že se dají na severu Čech chytit obří ryby, se můžete přesvědčit v naší fotogalerii.
Životní úlovek zapsal do svého rybářského seznamu v září loňského roku Pavel Hlušička z Teplic. Z vodní nádrže Kateřina vytáhl velkého sumce. Měřil 230 centimetrů, vážil 81 kilo. „Boj trval přibližně půl hodiny. Ryba byla zdolaná pouze ze břehu. V trávicím traktu měl sumec kapra přes 45 centimetrů,“ informoval o svém úlovku teplický rybář.