Všichni táborníci byli rozděleni do deseti oddílů. Tyto oddíly pak byly zařazeny do tří kategorií - mladší (roč. 2011 – 2014), střední (roč. 2008 – 2011) a starší kategorii (roč. 2004 – 2008).

Na Sůváckém táboře byl opět ustanoven i speciální oddíl, který byl tvořen malými judisty z JC LITOKAN Litoměřice. Ti měli program celého tábora uzpůsobený tak, aby jim umožňoval mimo táborovou činnost i každodenní dvoufázový trénink, věnovaný jednak zvyšování „fyzičky“ ale i zdokonalování bojové techniky.

Dopolední program byl většinou tvořen etapovou hrou na pro všechny stejné téma „Harry Potter a Sůváci“. Náplň jednotlivých etap a soutěží byla uzpůsobena věkové kategorii dětí.

Jak už je pro Sůvácký tábor samozřejmostí, etapová hra byla doprovázena i vizuálními prvky – oblečením jednotlivých účastníků do oděvů postav z knih o Harrym Potterovi, takže jsme se zde mohli setkat kromě tří přátel Harryho, Rona a Hermiony i např. s Brumbálem, Hagridem, ufňukanou Uršulou, vězněm z Azkabanu či Dolores Umbridgeovou a samozřejmě nemohl chybět ani skřítek Dobby.

Po obědě pak všichni dodržovali polední klid, během něhož probíhalo zpívání s kytarou, nebo byl otevřen táborový bazar, kde si děti mohly za táborové peníze „Sůváky“ koupit něco sladkého, některý z rukodělných výrobků či různé drobnosti od sponzorů tábora. Oblíbenou novinkou v bazaru se pak stalo aibrush tetování, na které se stály fronty.

Odpolední činnost, se odehrávala především ve stínu lesa s malými výlety do překrásného blízkého okolí – na vodopády, k bunkrům či do lesního divadla. Civilizaci jsme se pokud možno, díky epidemiologické situaci dle doporučení hygieniků, vyhýbali, takže na koupaliště v Chřibské jsme se dívali jen zdálky a raději využívali dva táborové bazény.

Večery pak byly ve znamení ručních prací, na které se náš tábor specializuje (různé druhy batiky, savování, pletení z pediku, malba na textil, drátkování, výroba obličejových masek, plackování, pletení náramků z provázků, výroba náušnic atd.), diskoték, sezení u ohně s kytarou, opékání buřtů či táborového sportování.

Jako už tradičně se konaly přelety letadla, které nad táborem shazovalo táborníkům sladké pozdravy.

V druhé polovině tábora nás čekaly i celodenní výlety. Starší táborníci se na první vypravili autobusem do Jetřichovic a trasu zpět museli zvládnout po svých. Další výlet čekal střední a poté i starší kategorii směrem do Kytlice na Lesní rybník, kde mimo koupání a opalování byl pro ně připraven i nefalšovaný buřtguláš.

Předposlední den pak byl ve znamení hledání pokladů a vyhlašování výsledků - jak etapových her a úklidů tak i např. nejlepších táborníků. Diplom s malou sladkostí a drobným dárkem si tak odnesli všichni zúčastnění. Celý náš pobyt jsme pak zakončili křtem nových oddílových vedoucích, slavnostním táborákem a „svíčkovým“ rozloučením.

S takto nabitým programem nebylo divu, že dva táborové týdny tak rychle utekly. Za to patří velký dík všem účastníkům a především dospělákům na táboře.

Táborový program se mohl uskutečnit i díky podpoře Města Litoměřice, za což mu patří od všech zúčastněných velké poděkování.

Dle ohlasů účastníků i jejich rodičů můžeme konstatovat, že se letošní Sůvácký tábor opět povedl a nezbývá nám nic jiného, než se těšit na další rok.

Martina Ratajová, hlavní vedoucí tábora