„Zahrajou si všechny soubory, předvedou věci, které jsou hotové i rozpracované. Prostě vyzkoušíme si, jestli jdeme správnou cestou. A děti získají zkušenosti, které jinak než při veřejném vystoupení nedostanou,“ uvedl učitel LDO Pavel Vágai.

Železniční úsek Žalhostice – Litoměřice horní nádraží
FOTO: Železniční úsek Žalhostice – Litoměřice horní nádraží je téměř hotový

Ve veřejném hlasování získala nejvíc hlasů filmově stylizovaná gangsterka „Výzva“. Hrálo se v Divadélku Minimax i v zahradním areálu ZUŠ, o přestávkách zpříjemnili účastníkům návštěvu písničkáři Jirka Konvrzek a Ondřej Preclík a tanečnice TO. Piknik měl také další důležitý moment. Aleš Pařízek, který vedl obor dvacet let, předal symbolicky klíče své nástupkyni Tereze Rozmarové.

Hotel, do kterého hosté netrefili.
FOTO: Nikde ani noha. Příčina opuštění hotelu vás překvapí

„Nastal čas vydat se novým směrem, nahrála tomu i moje životní situace. Ale byly to krásné roky, budu vzpomínat s hrdostí a láskou, poznal jsem spoustu úžasných mladých lidí. A taky doufám, že jsem je i něco naučil,“ komentoval svůj odchod Aleš. „Vážím si nabídky, chci přidat své zkušenosti, základ bude ale podobný. Nejdu do neznáma, prostředí znám, protože se ZUŠkou spolupracuji už delší dobu,“ reaguje Tereza s tím, že se na práci s dětmi těší. Sama divadlo hraje, je vedoucí místního ochotnického souboru.LDO se v litoměřické ZUŠ učí téměř 100 žáků, většina z nich si na Pikniku zahrála.

Miroslav Zimmer