"Bylo to takové poohlédnutí do minulosti i do toho, co bude.Skladby, které jsme s ním zpívaly, a zároveň i ty, které dnes mělypremiéru, třeba Maierovo "Maggio" nebo lidovou "U panského dvora" varanži Pavla Šimberského," uvedla k repertoáru Dominika Valešková.

Tasbor po Frühaufovi loni převzala. Koncert by nebyl úplný, kdyby sejubilant před "svůj sbor" znovu nepostavil. A Vladimír se do dirigovánípustil s patřičnou vervou - tak jak jej pamatujeme z dřívějška. ZaSmetanovu "Mou hvězdu a "Přiletěly vlaštovičky" společně sklidilipotlesk a obdiv publika.  A to ještě nebylo vše - v závěru se Canticarozrostla o řadu bývalých členek, které na narozeniny exsbormistradorazily. Zazpívaly si i ty, které vedl v dnes už legendárním sboru Máj.

Do úklidu Velkých Žernosek se zapojily také děti
FOTO: Do úklidu Žernosek se zapojily také děti, za odměnu dostaly pizzu

"Byl to pro mě mimořádný zážitek, děkuji a mám radost, že Canticapokračuje a nezůstává stát na místě," hodnotil V.Frühauf, který se dopovědomí nejen našeho regionu zapsal jako vynikající sbormistr, pedagog,skladatel a organizátor hudebního života. Gratulace jubilantovi nebralypo koncertu, ani na následujícím večerním rautu v Pivovarském sálekonce. Vladimír tam přítomné potěšil svými vzpomínkami, vtipnýmipostřehy a zážitky z cest a vystoupení se sbory. 

A dokonce si zakytarového doprovodu Ády Škardy také zazpíval.  A na konec vlastně ještějednou zadirigoval. To když děvčata rozezněla pivovar písní "Nebeštíkavalérové"…