Již 15. února se návštěvníci kulturního centra mohou těšit na vystoupení české zpěvačky Dashy a 1. března na koncert českého popového a muzikálového zpěváka Jiřího Korna, který přijede s velkolepou sólovou show nazvanou „KORNCERT”.

O tři dny později, tedy 18. února, se uskuteční na Mírovém náměstí tradiční Masopust. Program celého veselí začne ve 13 hodin a skončí v 18 hodin. Návštěvníky čeká bohatý kulturní program. Těšit se mohou na pravou českou zabíjačku, staročeské písničky, povídání o tom, jak správně vepříka naporcovati, ale i na pohádky pro děti a třeba na soutěž O nejlepší masku. Slavnosti vyvrcholí v 15 hodin masopustním průvodem okolo rynku.

Zdroj: Youtube

Divadlo Karla Hynka Máchy se má také čím pochlubit. V únoru odstartuje první večerní představení ze série abonomá Tři muži na špatné adrese (22. 2.) v podání Karla Heřmánka. Dále nás 16. března čeká představení Divadla Ungelt, a to Pan Halpern a pan Johnson v podání Petra Kostky a Františka Němce.

Jako každoročně, tak i letos nebude v nabídce divadla chybět pětidenní Litoměřický loutkový festival. Již 19. ročník festivalu proběhne od 4. do 8. března. Opět ho odstartuje tradiční průvod v sobotu 4. března vycházející z divadla. Následovat bude Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila - Pověsti české aneb Pohádky pod Řípem a program plný nejrůznější loutkových představení.

Plachá fenka Bela hledá páníčka.
FOTO: Plachá fenka Bela hledá páníčka, pobíhala po městě

Naprosto odlišnému žánru pak bude patřit hrad 16. března. Uskuteční se zde přednáška největšího znalce etikety Ladislava Špačka. Ve svém druhém díle - Etiketa není věda, vás zbaví nejistot a zodpoví všechny otázky a nejasnosti. Budete překvapeni, jak umí být etiketa zábavná.

Zdroj: Youtube

Tradičním Plesem jara a přátel vína, který probíhá jak na velkém sále, tak i v prostorách hradu, ožije 25. března Kulturní a konferenční centrum. Celým večerem provede hosty český moderátor, komik a zpěvák Vladimír Hron, který se v průběhu večera představí i jako zpěvák. Zatímco ve velkém sále zahraje kapela No Headache, v hradu pobaví Rosťa Pechoušek Band.

Kulturní lahůdkou pro všechny, kteří milují dobrý humor, se v KKC stane 29. března one-man show Miroslava Donutila s názvem „Na kus řeči“.

Prozkoumávání vily z konce 19. století.
FOTOGALERIE: Dříve to bývala honosná vila, dnes zbyly pouze ruiny

Příznivci Kina Máj se mohou těšit na obnovenou premiéru filmu Titanic, který byl natočen před 25 lety. Dále na druhý díl dobrodružného fantasy filmu Shazam! Hněv bohů, Asterix a Obelix: Říše středu, nového Ant-mana nebo třeba na českou komedii Buď chlap! s Jakubem Prachařem v hlavní roli.

V dubnu se do centra pozornosti celé České republiky dostane výstaviště. Od 5. do 9. dubna se stane místem konání tradiční Tržnice Zahrada Čech. Poté již začnou organizačně náročné přípravy na Mezinárodní pivní festival / XXXIII. International beer festival 2023, jenž je nejprestižnějším pivním festivalem v České republice. Část určená veřejnosti proběhne na výstavišti ve dnech 21. - 22. dubna. Významnou a nedílnou součástí neveřejné části festivalu je degustační klání o ocenění Světová pivní pečeť 2023 a Zlatá pivní pečeť 2023. Jde o dvě nejprestižnější pivovarnické ceny v České republice, z hlediska kvality oceňované a respektované i v zahraničí.

„Kalendář akcí na první čtvrtletí letošního roku je pestrý a věřím, že každý si v něm najde to své. Obzvláště mě těší, že se do Litoměřic přesouvá tak prestižní akce, kterou je Mezinárodní pivní festival, jenž obohatí dění na výstavišti,“ uvedla ředitelka MKZ Michaela Mokrá.

Aneta Břeňová