Tématem konverzace bylo jídlo a pití. Hlavním bodem programu byla prezentace vinařství z oblasti Míšeň spojená s ochutnávkou vín. Juliane Kremtz, saská "Královna vín"  zaujala přítomné účastníky velmi kvalifikovaným a poutavým výkladem. 

Tento Deutschklub s překvapením vynesl rekordních 4 850 korun!

Ve středu 1. listopadu se v Čajovně Hóra v Litoměřicích setkali příznivci německého jazyka na mimořádném Deutschklubu s překvapením.Ve středu 1. listopadu se v Čajovně Hóra v Litoměřicích setkali příznivci německého jazyka na mimořádném Deutschklubu s překvapením.Zdroj: Hana Pavlištová

V tomto pololetí účastníci pilně "šprechtí" pro hospic. Charitativní sbírka pro hospic na konci října už přesáhla dvacet tisíc korun a bude využita na doplnění speciálního nádobí Seltmann ze silnostěnného porcelánu s polypropylenovými víčky. Tento typ nádobí pomáhá uchovat stravu teplou potřebný čas.

Techdays na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích. Ilustrační foto z roku 2018.
Výstava škol a Techdays - Pomáháme mladým lidem s jejich budoucností

Za dobu své existence Deutschklub podpořil částkou převyšující 300 tisíc korun řadu projektů v litoměřických charitativních organizacích. Letos v prvním pololetí sbírka směřovala do litoměřické Diakonie.

Deutschklub s překvapením se konal za podpory  Diakonie Litoměřice,  Kinoklubu Ostrov, partnerského města Míšeň a Knihovny KHM.