Svůj obchůdek děti otevřou v pátek 31. března a v sobotu 1. dubna v litoměřické prodejně Albert v Galerii Na Soutoku. Výdělek děti plánují využít na společné aktivity v domově – bowling, Jump arena, kino, cukrárna, výlety do okolí.

Děti z Dětského domova v Litoměřicích opět nabídnou vlastnoručně vyrobené dárky a dekorace v charitativním projektu Obchůdky s Albertem.Děti z Dětského domova v Litoměřicích opět nabídnou vlastnoručně vyrobené dárky a dekorace.Zdroj: Eliška HarmanováDěti z Dětského domova se na Obchůdky s Albertem důkladně připravovaly. Po mnoho týdnů vyráběly pro zákazníky dekorační předměty, jako jsou barevné kraslice, velikonoční přáníčka, zápichy, háčkovaná kuřátka a mnoho druhů keramiky s jarní a velikonoční tématikou. A teď se už zase těší na komunikaci se zákazníky a samotný prodej.

„Na Obchůdky se připravujeme již od ledna a před startem akce vše pečlivě dolaďujeme. Letos jsou našimi favority pro prodej květiny z keramiky, ale určitě potěší i vánoční přáníčka,“ říká Radka Badinková, ředitelka dětského domova.

Ilustrační foto
Pivovarnická elita přijede do Litoměřic na Zahradu Čech, bude i muzika

Podpořit snahu a zručnost malých obchodníků může každý v pátek 31. března a v sobotu 1. dubna a to v prodejně Albert v Litoměřicích v Galerii Na Soutoku.

„Již posedmé dávají velikonoční Obchůdky s Albertem sociálně znevýhodněným dětem možnost pochlubit se svojí zručností a kreativitou. Díky nim také získají zkušenosti z oblasti marketingu, komunikace, cenotvorby či finanční gramotnosti. Samy si totiž naplánují, co a jak chtějí vyrábět, zajistí si pořízení materiálu a zastanou i konečný prodej na stánku. Odměnou jim je výdělek, který organizace využijí podle svého uvážení,“ říká Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert, který akci organizuje.

Do Obchůdků s Albertem se letos zapojuje celkem 45 organizací zaměřených na péči o sociálně znevýhodněné děti. Projekt probíhá v obchodech Albert od 25. března do 5. dubna. Přesný seznam Obchůdků je k dispozici na webových stránkách. Dárky a dekorace je možné od 20. března zakoupit také na e-shopu obchudky.nadacnifondalbert.cz.

Eliška Harmanová
DD Litoměřice