Tím, že patří mezi neregistrované veslaře, získali od svazu divokou kartu a zazávodili si s opravdovými profesionály. Někteří z nominovaných neměli ještě na podzim žádnou zkušenost s veslařskými trenažéry, neznali správnou techniku veslování, ale poctivým tréninkem, přístupem, bojovností a pílí se dostali až na vrchol, který chce zažít každý opravdový sportovec – mistrovství světa.

Mezi nejlepší výsledky patří 13. místo Adama Lipše, 14. místo Káji Tylové a 17. místo Daniela Pilnaje a Adély Mynaříkové na světě.

Další naši reprezentanti si také vedli výborně – 18. místo Denisy Tachecí, 21. E. Hekové, 24. J. Vajce, 28. O. Poláka, 29. J. Molnára, 30. Š. Třešňáka a 31. místo Matěje Tachecího rozhodně stojí za obdiv.

V rámci MS se konalo také mistrovství Evropy, kde si všichni ještě vylepšili dosavadní umístění – 9. místo Adam Lipš, 10. místo Daniel Pilnaj a 11. místo Kája Tylová. Za povšimnutí stojí fakt, že jejich soupeři byli opravdoví veslaři s pravidelným speciálním tréninkem a tomuto sportu se věnují intenzivně a mnohdy už od dětství. Někteří z této kategorie byli i skoro o dva roky starší než naši žáci.

Veslařská senzace na ZŠ Jungmannova v Roudnici. Sportovci školy se zúčastnili republikového finále školní ligy Česko vesluje.Veslařská senzace na ZŠ Jungmannova v Roudnici. Sportovci školy se zúčastnili republikového finále školní ligy Česko vesluje.Zdroj: se svolením Aleny Uhrové

„Borci" z Roudnice byli v obou závodech úžasní. Rvali se o každičký metr a nejednou svojí vůlí a nasazením porazili soupeře v posledních metrech. Jsou to prostě bojovníci. Všem dětem patří obrovský dík za vynikající a hlavně úspěšnou reprezentaci školy i města Roudnice nad Labem. Přejeme jim mnoho dalších, nejen sportovních úspěchů.

Ještě jednou moc děkujeme za nádherný a nezapomenutelný zážitek. Podrobný záznam z tohoto mistrovství i rozhovory s úspěšnými žáky si můžete prohlédnout na roudnické televizi MIS, YouTube nebo webových stránkách školy.

D. Jirásková, V. Křivanec, J. Král (trenéři a realizační tým ZŠ Jungmannova)