Jak během návštěvy pražský biskup Wasserbauer uvedl, šlo o jeho vůbec první návštěvu v tomto zdravotnickém zařízení a zřejmě ne poslední. „Před chvílí jsem zde na následné intenzivní péči navštívit jednu paní a měl jsem pocit, že to pro ni bylo velké povzbuzení,“ uvedl biskup s tím, že zároveň také se zástupci skupiny Penta Hospitals i nemocnice mluvil o práci nemocničních kaplanů i další spolupráci.

„Chtěl bych vedení nemocnice poděkovat za to, že jsou otevření, že umožňují tu duchovní péči a že jí v roudnické nemocnice i velmi podporují,“ uvedl biskup. Zároveň předběžně přislíbil, že se buď on osobně, nebo některý ze zástupců biskupství zúčastní i vysvěcení budoucí kaple. Ta by měla být v roudnické nemocnici dokončena v závěru dubna.

V roudnické nemocnici mají nové oddělení následné intenzivní péče za 180 milionů korun.
Nemocnice v Roudnici má zbrusu nové oddělení za 180 milionů. Podívejte se

Podle generální ředitelky skupiny Penta Hospitals Barbory Vaculíkové je duchovní služba nedílnou součástí péče o pacienty a firma ji podporuje ve všech svých zařízeních ať už jde o nemocnice, nebo o domovy Alzheimer Home. „Nejde jen o to léčit tělo, ale i duši. Řešit motivaci a přístup člověka k nemoci a věcem, které s nemocí souvisí, to vše je důležité. Duchovní službu vnímáme jako pomoc při léčbě našich pacientů.“ 

Vladislav Podracký
Penta Hospitals CZ