Organizátoři z Nadačního fondu Upřímné srdce by rádi pozvali všechny sportovce, nadšence, rodiče s dětmi i firemní a sportovní týmy, již tuto neděli na 5. ročník Běhu upřímných srdcí, který proběhne od 14 hodin na jezeře Milada u Chabařovic, v nádherném prostředí jedné z největších vodních ploch v severních Čechách. Pro aktivní běžce bude připravena pětikilometrová trasa, rekreační běžci si proběhnou trasu dlouhou jeden kilometr, která je otevřená již od 10 let. Pro mladší děti jsou připraveny i další dětské běhy. V letošním roce záštitu nad štafetou přebírá Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje. Jedná se o běh na 3 km pro tříčlenná družstva. Opět se můžete těšit na doprovodné aktivity jako minikoníčky ze stáje Tivani, malování na obličej, dráhu válečníka od Spolku A.S. Ghost Czech Force. Dále si návštěvníci budete moci vyzkoušet hasičské stříkání nebo třeba resuscitaci ve stánku ČČK Ústí nad Labem. Aktivit je připraveno mnohem více ve stánků partnerů akce. Jednotlivci i družstva se mohou registrovat na www.uprimnesrdce.cz/akce .

Účastí v této charitativní akci si připomeneme, že jsou mezi námi hendikepované děti, které potřebují naši společnou pomoc. Péťa je nemluvící 18letý chlapec s kombinovaným postižením, který navštěvuje praktickou školu. Rádi bychom Péťovi pořídili elektrický skútr, aby se mohl lépe pohybovat, Skútr stojí  41 350 Kč. Honzík (bratr Péti) je veselý hyperaktivní 8letý kluk, který trpí poruchou autistického spektra, a středně těžkou dyslálií. Pro Honzíka bychom potřebovali pořídit dotykový notebook. Potřebuje dotykový, aby ho mohl využívat se speciálními interaktivními programy pro školní výuku a mohl tak s jeho pomocí zvládat běžné učivo ZŠ. Cena notebooku je kolem 23 000 Kč.

Vybrané částky za registraci jsou vždy předány v plné výši dětem zařazeným do programu pomoci. Organizaci běhů zajistí jako každý rok pan Hercík s kolegy z Primaběhy.cz. Hlavními partnery pro letošní rok je palivový kombinát Ústí nad Labem, firma Edgewell a firma Bohemia Faktoring. 

Orientační harmonogram akce:

14:00 Oficiální zahájení akce a spuštění registrace
14:30 Štafeta o pohár HSR-ÚK na 3 x 1 km
15:00 Závod na 1 km
15:30 Dětské nesoutěžní běhy
16:00 Hlavní závod na 5 km
16:45 Vyhlášení výsledků 1 km
16:55 Vyhlášení štafety na 3 km
17:00 Vyhlášení výsledků 5 km
 

 Matěj Prošek