Turnaj dvanáctiletých hráček se konal v Plzni a účastnilo se ho celkem 12 týmů, vesměs vítězů přeborů jednotlivých krajů. Naše holky byly nalosovány do velice těžké skupiny D s vládkyněmi Prahy z HB basket a třetím týmem pražského přeboru ze Slovanky.

Stěžejním se ukázal hned první zápas se Slovankou, který jsme po první prohrané čtvrtině otočili k vítězství 49:36. V dalším zápasu skupinové fáze jsme nestačili na rychlý basket „Hábéček“ a po porážce 21:49 jsme postoupili do play-off z druhého místa. Ve čtvrtfinále jsme tak narazili na vítěze skupiny B z Benešova. Bohužel jsme nezachytili začátek a vysoko prohráli první čtvrtinu. Ani zlepšený výkon v dalším průběhu zápasu, kdy už jsme sehráli vyrovnanější partii, na zvrat nestačil a byla z toho porážka 32:47, která nás poslala do soubojů o 5. – 8. místo.

V zápase s Blanskem se nám naopak otočka v poslední čtvrtině povedla a vyhráli jsme jej nejtěsnějším rozdílem 50:49. Bohužel štěstěna se k nám obrátila zase zády v závěrečném utkání s SBŠ Ostrava, kdy jsme neudrželi vysoké poločasové vedení a po porážce 45:47 obsadili konečné 6. místo. V nabité konkurenci parádní výsledek.

Litoměřické Lvice U14 na basketbalovém mistrovství České republiky.Litoměřické Lvice U14 na basketbalovém mistrovství České republiky.Zdroj: Petr Galia

Turnaj starších holek U14 v Jenči byl určen jen pro nejlepších 8 týmů (po 4 z české a moravské skupiny extraligy), takže se začínalo rovnou čtvrtfinálovými utkáními. My jsme se utkali s vysoce favorizovaným týmem Sadské, který sebevědomě prohlašoval, že si přijel pro titul - a nakonec skončil 2. Holky se ale favorita nezalekly a po bojovném výkonu a vyrovnaném průběhu zápasu padly těsně 51:54.

Následující den jsme zápas se Studánkou Pardubice zlomili na naši stranu povedenou druhou půlí a po vítezství 66:50 jsme se utkali v neděli o konečné 5. místo v souboji Lvic s těmi z Hradce Králové. Zde se už bohužel projevila naše užší rotace a s ní spojená únava z náročného programu a utkání jsme ztratili poměrem 51:67. I tak je 6. místo v konfrontaci s nejlepšími z nejlepších skvělé.

Všem holkám, které takto úspěšně reprezentovaly nejen svůj klub, ale i Město Litoměřice, jako i početným fanklubům, které je na jejich turnajích podporovaly, patří velký dík. Věříme, že účast na takovéto výjimečné akci byla pro všechny hráčky velkým zážitkem a motivací do dalšího pilného trénování. A může jít i o inspiraci pro všechny holky, které by chtěly začít hrát basket, aby se k nám přidaly. A třeba za rok posuneme laťku ještě o něco výš.

Na druhou stranu, dvě šestá místa v republice za jediný víkend, kdo to má…