Dorazili hráčky a hráči partnerských týmů BK Lvice Litoměřice a Slavoj BK Litoměřice všech věkových kategorií od přípravky po dospělé a spolu s nimi rodiče, sourozenci, kamarádi i několik psích mazlíčků. Dohromady to dalo takřka 150 účastníků, kteří vyrazili na trať po cyklostezce směr Žalhostice. Vytyčeny byly trasy 3 a 5 kilometrů, ze kterých si mohl každý vybrat dle nálady a svých možností.

Za příjemného počasí to běželo skoro samo, takže dokonce někteří v nadšení z pohybu přeběhli značku znamenající obrátku delší „pětky“ a doběhli skoro do Píšťan. Nakonec se ale všichni dostali šťastně zpátky ke koupališti, kde se mohli občerstvit a sdělit si své dojmy. Ty byly veskrze kladné, když jsme nejenom udělali něco pro svou fyzičku, což se bude hodit na hřišti, ale i přispěli na činnost pořádající instituce.

Běh pro hospic, Litoměřice 2023.
Běh pro hospic v Litoměřicích letos zaštítí prezident Pavel. Natočil video

Litoměřický hospic si za svou službu zaslouží maximální respekt a podporu a jsme rádi, že se na tom můžeme také nějakým způsobem podílet. Kromě částek darovaných oběma kluby, každý věnoval 10 tisíc korun, proběhla spontánní sbírka mezi samotnými účastníky běhu, jejíž výtěžek dělal úctyhodných 11 tisíc korun.

Veškeré prostředky budou v nejbližších dnech předány hospici.

Komunita litoměřických baskeťáků a baskeťaček tak ukázala, že jsou opravdovými srdcaři nejen na palubovkách, ale že se umí i nadchnout pro dobrou věc. Za to velké díky.