Adventní jarmark
KDY: 12. prosince od 10 do 16 hodin
KDE: Tržnice Felixe Holzmanna Litoměřice
ZA KOLIK: Zdarma

Na jarmarku v Litoměřicích najdete: lokální produkty z keramiky, skla i porcelánu, šité tašky, hráčky, oblečení a doplňky pro děti i pro dospělé z úpletu a českého lnu, ručně zpracované šperky, skleněné ozdoby, svíčky ze včelího vosku, přírodní kosmetika, diáře a notesy, knihy, fotografie z celého světa, dekorace do bytu, vánoční květiny, vazby i doplňky.

Lovosický vánoční trh s Ježíškovou poštou
KDY: 12. prosince od 10 do 19 hodin
KDE: Sauna Lovosice
ZA KOLIK: Zdarma
Přijďte načerpat vánoční atmosféru na komorní Vánorční trh v Lovosicích u restaurace Sauna. Můžete se těšit na koledy, stánky s vánočními výrobky, vánoční dekorace a perníčky sdružení Šance nebo teplé dobroty. Po celý trh bude otevřena pobočka Ježíškovy pošty - doneste si z domova napsaný dopis Ježíškovi se známkou a zpáteční adresou. Pak už jen čekejte, až Ježíšek odepíše. Dopis můžete napsat i na místě. Program a sortiment bude přizpůsobený aktuálním vládním nařízením. Akce proběhne za zvýšených hygienických opatření..

Adventní farmářské trhy v Roudnici 
KDY: 12. prosince od 9 hodin
KDE: Před KD Říp, Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: Zdarma

Říp, o.p.s a Roudnické trhy, z.s. na tuto sobotu připravují v Roudnici nad Labem již druhé Adventní farmářské trhy, které opět z důvodu vládních opatření proběhnou v komornější podobě bez kulturního programu. Trhy startují v 9 hodin před Kulturním domem Říp na Husově náměstí. Stánkový prodej nabídne kvalitní české produkty autentické chuti a původu a zároveň sortiment s vánočním zbožím. Ani tentokrát nebude chybět výdejní okénko Caffé Říp přístupné přes terasu kulturního domu.

Ježíškova vánoční stezka 
KDY: 12. prosince od 10 hodin
KDE: Podřipsko

Na stezce připravené ve spolupráci se spolkem Teofil, čeká děti několik zábavných úkolů. Děti mohou donést dopis Ježíškovi opatřený známkou a zpáteční adresou. Pak už jen čekat, až Ježíšek odepíše. Stezku je možné zahájit v café Ve městě nebo v Informačním a dopravním centru Podřipska. Stezku můžete absolvovat od 10 do 14 hodin.

Výstava Andrea Králová – Všechny krásy světa
KDY: 5. prosince – 17. ledna 2021
KDE: Galerie Gotické dvojče
Výstava představuje dílo výtvarnice Andrey Králové, která svou tvorbou zasahuje do různých médií od malby, kresby, loutek až po scénické a kostýmní návrhy. Název projektu Všechny krásy světa odkazuje k výtvarnému zaujetí autorky vizualitou současnosti i minulosti, kterou přetváří svým specifickým rukopisem v působivé artefakty propojující motivy ze starého umění, etnografie, současného a historického designu se zážitky spojenými s cestami autorky do Orientu. Součástí výstavy budou site-specific performance a divadla. Autorka působí jako docentka na katedře Alternativního divadla DAMU a pro prostor Galerie Gotické dvojče připravila retrospektivní pohled na svou volnou tvorbu i na díla vázaná na konkrétní divadelní projekty.

TIP NA KNIHU
Pivař a blondýna na pultech  

KDE: např. na kosmas.cz
ZA KOLIK: od 260 Kč

Napjatě očekávaná kniha sezony se konečně objevuje na pultech knihkupectví. Zkušený pivní odborník a pivní nováček. Přísný učitel a svědomitá žačka. Tak se dají vystihnout role spoluautorů knihy Pivař a Blondýna Ladislava Jakla a Daniely Kovářové. Tenhle zdánlivě nesourodý mix dává knize zcela originální podobu, výjimečnou v rámci celé bohaté pivní literatury. V knize čtenář najde nejen množství informací a rad, ale také vyprávěcí a výkladový styl, díky kterému může do tajemných pivních světů bez obav vstoupit i každá nezasvěcená „blondýna“.