Avatar vás v kině Máj zavede do světa Pandory
Kdy: Sobota 7. ledna od 14 a od 19.30 hodin
Kde: Kino Máj Litoměřice
Za kolik: 150 korun
Film Avatar: The Way of Water nabízí filmový zážitek na zcela nové úrovni. James Cameron vrátí diváky zpět do nádherného světa Pandory ve velkolepém a strhujícím dobrodružství plném akce. Ve filmu Avatar: The Way of Water se po více než deseti letech znovu setkáváme s Jackem Sully, Neytiri a jejich dětmi, kteří stále bojují za to, aby se udrželi v bezpečí a naživu. Filmové pokračování Avataru promítá kino Máj v sobotu 7. ledna od 14 hodin a od 19.30 hodin. Lístek stojí 150 Kč. 

Výstava fotografií v Podřipském muzeu je plná pomíjivých okamžiků
Kdy: Úterý až pátek, víkendy na objednání
Kde: Podřipské muzem
Za kolik: 50 korun
V Podřipském muzeu v Roudnici můžete až do 25. ledna zhlédnout fotografickou výstavu přírodovědce Petra Pokorného vědce oceněného na poli vědy například cenou Otty Wichterleho udělované Akademií věd ČR. Jedná se o autora mnoha vědeckých prací, ale také popularizátora vědy a autora rozhlasových a televizních příspěvků a několika knih. Muzeum je otevřeno úterý až pátek od 10 do 16 hodin, o víkendech pouze na objednání. Plné vstupné stojí 50 korun.


Zpívající krokodýl vás pobaví na plátně kina v Bohušovicích
Kdy: Neděle 8. ledna od 15 hodin
Kde: Bohušovice nad Ohří
Za kolik: 100 korun
Když se rodina Primmů přestěhuje do New Yorku, jejich syn Josh se snaží zvyknout si na novou školu i přátele. Vše se změní od okamžiku, kdy Josh objeví Lylea zpívajícího krokodýla, který miluje koupele, kaviár a hudbu. Animovanou filmovou komedii Šoumen krokodýl můžete vidět v digitálním kině v Bohušovicích nad Ohří v neděli 8. ledna od 15 hodin. Lístek stojí 100 korun.


V DDM Rozmarýn si můžete užít keramickou dílnu
Kdy: Pátek 6. ledna od 17 hodin
Kde: DDM Rozmarýn v Litoměřicích
V DDM Rozmarýn v Litoměřicích si můžete užít keramickou dílnu. Keramika pro veřejnost pod vedením zkušených lektorech se tam uskuteční v pátek 6. ledna od 17 hodin a v sobotu 14. ledna od 9 hodin. Cena lekcí se pohybuje od 200 do 400 korun pro dospělého a u dětí je to od 100 do 200 Kč. Keramika rozvíjí fantazii a kreativitu. Učí vztahu k materiálu, zdokonaluje vnímání prostoru a konstruktivní myšlení. Je vhodná pro všechny věkové kategorie, začátečníky i pokročilé.

Roudnický zámek rodiny Lobkowiczů má 200 místností
Kdy: Sobota a neděle
Kde: Roudnice nad Labem
Za kolik: 90 korun
Roudnický zámek je označován jako čtvrtý největší zámecký objekt v České republice, tento barokní zámek s více než 200 místnostmi vybudovaný na románských základech sloužil jako hlavní knížecí a vévodské sídlo rodiny Lobkowiczů. Zámek můžete navštívit až do března vždy o víkendu. V bývalých zámeckých komnatách a později prostorách vojenské konzervatoře je připomenuta hudební historie rodiny Lobkowiczů a právě historie Vojenských hudeb a Vojenské konzervatoře. Pokračuje zde také výstava věnovaná JUDr. Maxmiliánovi Ervínu Lobkowiczovi. Komentované prohlídky začínají v 10.30, 12.30 a 14.30 hodin. Plné vstupné stojí 90 korun.

Milešovka je královna Českého středohoří
Kdy: Kdykoliv
Kde: Litoměřicko
Za kolik: Zdarma
Hora Milešovka je označována jako královna Českého středohoří a je se svými 837 metry je také nejvyšší horou Českého středohoří. Milešovka se také pyšní hned několika dalšími „nej“. Je i největrnější horou s nejvíce bouřemi u nás, a proto bývá nazývána Hromovou horou. Rozhled z ní je považován za jeden z nejkrásnějších nejen v Česku. Své okolí převyšuje o úctyhodných 350 metrů, a tak nabízí ideální kruhový rozhled. Na vrcholu se nachází rozhledna, meteorologická stanice a stálé pracoviště Ústavu fyziky atmosféry AV ČR. Po výstupu na vrchol přes národní přírodní rezervaci Milešovka je možné si koupit něco k pití a jídlu u výdejního okýnka bufetu. Ten je otevřen v pátek od 16 do 20 hodin, v sobotu od 10 do 18 hodin a v neděli od 10 do 17 hodin. O svátky funguje od 10 do 17 hodin. Pondělí až čtvrtek má zavřeno.