Litoměřická knihovna zve na výstavu Caput Manus
KDY: Pátek 29. Dubna od 17 hodin
KDE: Knihovna Karla Hynka Máchy, Litoměřice
ZA KOLIK: zdarma

Další zajímavou akci pořádá litoměřická knihovna v pátek 29. Dubna od 17 hodin. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost poslechnout si, jak vznikaly ilustrace, grafiky a kresby projektu Caput Manas. Výstavou vás provedou sami autoři Marek Rubec, Přemysl Černý a Petr Korunka. Vstupné je zdarma

Zajděte na povídání o víně i jeho degustaci
KDY: Pátek 29. dubna od 18 hodin
KDE: Hrad, Litoměřice
ZA KOLIK: 350 korun

Kouzelný kraj, kterému dominují vápencové svahy Pálavy odnepaměti osázené vinicemi a kde se daří odrůdám jako je Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon a Chardonnay a kde také ve Šlechtitelské stanici vinařské v Perné vznikly odrůdy Pálava a Aurelius. Tentokrát se bude prezentovat vinařství Pavel Skrášek z Perné.

Setinová rallye pobaví
KDY: Sobota 30. dubna 
KDE: Litoměřicko
ZA KOLIK: zdarma

7 Castles Trial posádky provede kolem sedmi význačných hradů a zámků, a to hlavně ve středočeském kraji a Českém středohoří. Sedmý ročník setinové rallye je opět intenzivním jarním tréninkem přesnosti a souhry řidiče a spolujezdce. Zhruba 70 klasických automobilů a youngtimerů bude startovat z areálu POP v Tuchoměřicích, odkud vyrazí přes Unhošť,Smečno a Slaný dál do Českého středohoří. Za den si posádky prohlédnou řadu pamětihodností a také projedou centry tří královských měst (Slaný, Litoměřice, Roudnice nad Labem). Zhruba 240 km dlouhá trasa je protkaná pestrými testy přesnosti, průjezdními a časovými kontrolami, z nichž nakonec vzejde vítěz prestižního podniku. Start je v 8:46 a konec je zhruba plánován na 16:32.

Husovo náměstí hostí pálení čarodějnic
KDY: Sobota 30. dubna od 15:30
KDE: Husovo náměstí, Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: zdarma

Nadchází jedna z nejmagičtějších nocí v roce. Pálení čarodějnic slavili už staří Keltové, kteří se tak loučili se zimou a vítali jaro. Pálení čarodějnic či filipojakubská noc je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice. A my v Roudnici nad Labem si to rozhodně užijeme. V 15:30 vyjdeme od parkoviště u Lidlu čarodějným průvodem s mažoretkami a Dechovým orchestrem mladých až ke Kulturnímu domu Říp na Husovo náměstí. Tam už na malé čaroděje a čarodějky bude čekat Václav Upír Krejčí, aby v hudebně zábavní show děti rozpálil. Samozřejmě buřty a oheň nesmí chybět.

Prvomájový taneček zaujme i pobaví
KDY: Neděle 1. května od 17 hodin
KDE: Kulturní dům Říp, Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: 220 korun na místě

První máj letos připadá na neděli a právě tento den si můžete v Roudnici nad Labem zpříjemnit s Duem Jamaha. Přijďte oslavit 1. máj do kulturního domu v Roudnici nad Labem. Vstupné stojí 220 korun na místě, v předprodeji jsou vstupenky o dvacet korun levnější.

Čarodějnice se budou pálit také v Lovosicích
KDY: Sobota 30. Dubna od 17 hodin
KDE: Lesopark Osmička, Lovosice
ZA KOLIK: zdarma

Těšit se můžete na vystoupení hudebních souborů ZUŠ, volbu Miss čarodějnice, ohňovou show Vox Luminas. Od 20 hodin hraje skupina No Headache. Program v lesoparku Osmička v Lovosicích začíná v sobotu v 17 hodin, chybět nebude stánkový prodej.