Udělejte si procházku na kopec Radobýl 
KDY: Kdykoliv
KDE: Radobýl, Litoměřicko
ZA KOLIK: Zdarma

Pokud máte rádi procházky, můžete se vypravit na středně náročnou náročnou procházku z Litoměřic na Radobýl. Hora se nachází zhruba tři kilometry jihozápadně od centra Litoměřic. Buď se tedy můžete vypravit pěšky přímo z Litoměřic, nebo využít například vlak a dostat se do obce Žalhostice. Odtud stoupá žlutá značka po strmé cestě mezi původními vinicemi. Na samotný vrchol Radobýlu odbočuje ze žluté turistické stezky vyšlapaná pěšina. Při cestě však musíte dbát zvýšené opatrnosti, protože těsně pod vrcholem se do hory zařezává nechráněná vysoká skladní stěna bývalého lomu.

Z Radobýlu je pěkný výhled na České středohoří, údolí řeky Labe, Žernosecké jezero i roviny České křídové tabule, ze které vystupuje Říp, Lovoš nebo hrad Hazmburk.

Vydejte se na rozhlednu Hořidla 
KDY: Kdykoliv
KDE: Chotiněves
ZA KOLIK: Zdarma

Hořidla je rozhledna, která se nachází na stejnojmenném pískovcovém vrcholu poblíž obce Chotiněves. Právě obec se podílela na výstavbě této rozhledny, která je 14 metrů vysoká. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 13 metrů nad zemí a vede k ní celkem 67 schodů. K rozhledně se dá dojít po polních či lesních cestách. A to od silnice Třebutičky-Encovany, odbočka vlevo u křížku, popřípadě přímo z Chotiněvse. Rozhledna je volně přístupná po celý rok.

Sledujte seriál Papírový dům 
KDY: Kdykoliv
KDE: Netflix
ZA KOLIK: Od 199 Kč/měsíc 

Strhující španělský kriminální dramatický seriál Papírový dům se stal fenoménem. Záhadný muž přezdívaný El Profesor (Álvaro Morte), naplánoval největší loupež v historii Španělska. Aby mohl tento ambiciózní plán zrealizovat, najal si osm lidí, s mimořádnými schopnosti, kteří navíc nemají co ztratit. Všech pět sérií je možné sledovat na placené platformě Netflix. O zápletky, dramatické nebo překvapivé momenty není v tomto seriálu nouze. Na Netflixu naleznete celou řadu seriálů a filmů.

Přečtěte si knihu Stina Jackson: Pustina
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shopy

Kdo má rád severské detektivky, neměl by minout švédskou spisovatelku Stinu Jackson a její poslední román Pustina, který je na pultech knihkupectví od letošního podzimu. Hlavní hrdinkou napínavého příběhu je Liv, dcera despotického otce Vidara, která si v Pustině, vesnici na samém konci silnice, připadá jako v kleci. Až do chvíle, kdy je Vidar nalezen mrtvý. Do smrti starého muže se zaplete dvojice dealerů a zlodějíčků, kteří věděli o jeho skrývaném bohatství. Ale všechno může být mnohem složitější.