Výstava Aleny Kučerové – Práce první a poslední
KDY: Pátek 11. listopadu 
KDE: Severočeská galerie výtvarného umění, Litoměřice

Výstava představí tvorbu přední české grafičky Aleny Kučerové. Jejím specifikem je perforovaný bod, který začala používat od roku 1963. Námětově se autorka zprvu zabývala figurálními motivy a každodenními, někdy až banálními situacemi, od 80. let 20. století se soustředí na krajinu a přírodní motivy. Tvorba Aleny Kučerové se vyznačuje osobitostí, originalitou a současně neokázalostí. Na litoměřické výstavě bude představen průřez její tvorbou s důrazem na dosud nevystavované práce, kromě grafik z perforovaného plechu budou prezentovány i ilustrace a výšivky, kterým se autorka věnuje v posledních letech. Zveme vás na slavnostní zahájení výstavy ve čtvrtek 10. 11. do hlavní výstavní budovy Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích. Výstava bude přístupná do 22. 1. 2023, můžete ji navštívit od středy do neděle mezi 10. a 17. hodinou.

Svatý Martin s knihovnou
KDY: Pátek 11. Listopadu od 17 do 19 hodin
KDE: Knihovna Karla Hynka Máchy, Litoměřice
ZA KOLIK: 50 Kč, zdarma

Oslavte s námi svátek svatého Martina. V knihovně bude od 17 hodin připraveno několik svatomartinských zastavení pro děti, vstup 50 korun. V 18 hodin se sejdeme před knihovnou a se světýlky půjdeme na Tržnici F. Holzmanna. Setkání svatého Martina a žebráka pak uvidíte v podání herců ze ZUŠ v Litoměřicích. Tradiční svatomartinské rohlíčky a něco na zahřátí pak budete moci ochutnat před kavárnou Lorefa.

Máchovu stopou – 14. ročník
KDY: Sobota 12. listopadu od 15 hodin
KDE: Knihovna Karla Hynka Máchy, Litoměřice
ZA KOLIK: Zdarma

Slavnostní vyhlášení vítězů oblíbené literární soutěže spojené s kurzem tvůrčího psaní pro oceněné. Hlavními hosty budou spisovatelka a scenáristka Tereza Boučková a spisovatelka Markéta Lukášková.

Otevřené vinné sklepy na Podřipsku
KDY: Sobota 12. listopadu od 9 hodin
KDE: Podřipsko
ZA KOLIK: Na místě 270 korun, v předprodeji za 250 korun

Počtvrté Říp, o.p.s. pro milovníky vína připravuje na 12. listopadu mimořádnou příležitost seznámit se s lokálními vinaři Podřipska. Ústředím akce bude Informační a dopravní centrum Podřipska v Roudnici nad Labem. Tady si zakoupíte vstupenku nebo již zakoupenou vstupenku vyměníte za degustační sklenku s nosičkou, elektronický čipový náramek a leták s detailními informacemi o průběhu celého dne. Jednotlivé vzorky vín u všech vinařů se budou platit pouze elektronicky, a to přes nabité čipové náramky. Dobíjecí místa budou na každém stanovišti. Chateau Lobkowicz Roudnice s.r.o. nabídne svá vína v prostoru vinného pavilonu a přímo na vinici vrchu Sovice, kde bude vyznačena stezka vinicí s jedinečným výhledem na celé Podřipsko. Otevřeny ve vybraných časech budou také sklepy pod roudnickým zámkem. Vinařství Josefa Piksy, Vinařství Podrábský, vinař Bohuslav Schoř, Vinařství Vondrák a David Chocholatý nabídnou svá vína v Kulturním domě Říp. Jeviněvské vinařství otevře své brány přímo v Jeviněvsi. Zde bude zpřístupněná vinice kousek od vinařství samotného. Na vinici p. Johanovského budete moci ochutnat mladá vína od Líbalů. Vínobusy propojí Roudnici nad Labem, Sovici a Jeviněves. Vyjíždět budou ze zřetelně označené zastávky č. 1 na Karlově náměstí v Roudnici nad Labem u zámecké zdi do jednotlivých stanovišť. Jízdní řád naleznete v letáku Otevřených vinných sklepů na Podřipsku. Vinaři nabídnou nejen známá vína předchozích ročníků, ale také letošní mladá vína. Občerstvení bude zajištěno na každém ze stanovišť.

Zdeněk Polach a Matýsek
KDY: Neděle 13. listopadu od 15 hodin
KDE: Lovo Divadlo, Lovosice
ZA KOLIK: 300 korun

Břichomluvec Zdenek Polach vystoupí s loutkou miminka Matýska. Vstupenky na představení jsou v prodeji za 300 korun.