Hasičské slavnosti v Litoměřicích
KDY: Pátek 10. až sobota 11. června
KDE: Výstaviště Zahrady Čech, Mírové náměstí, Lodní náměstí

Celorepublikový sraz hasičstva s výstavou historické hasičské techniky je akce pořádaná jedenkrát za tři roky. Jedná se o jedinečné setkání hasičů z celé České republiky – ať již vlastní historickou techniku, nebo se přijedou zúčastnit slavnostního nástupu hasičů na litoměřickém náměstí. Slavnosti sestávají z několika částí – výstavy historické a moderní hasičské techniky na výstavišti, slavnostního nástupu a průvodu hasičů na náměstí a celodenního kulturního programu s mnoha doprovodnými akcemi.

Pohádkový koberec s Emou a Aničkou
KDY: Pátek 10. června od 15 do 16 hodin
KDE: Knihovna Karla Hynka Máchy, Litoměřice
ZA KOLIK: Zdarma

Milé děti, proleťte se do světa pohádek na kouzelném koberci, skoro stejný měl Aladin v pohádkách Tisíce a jedné noci. Čtou naše dobrovolnice Ema a Anička, studentky gymnázia.

Do Lovosic zamířil Ondřej Vetchý.
FOTO: Vzácný host. Lovosické lidi bavil oblíbený herec Ondřej Vetchý

Kurz paličkování – zakončení v krajce
KDY: Sobota 11. června od 9 do 11 hodin
KDE: Knihovna Karla Hynka Máchy, Litoměřice
ZA KOLIK: 60 korun

Litoměřická knihovna pořádá další zajímavou akci. Baví vás rukodělné aktivity? Vyrobte si krajkovoudekoraci a objevte kouzlo tradičního řemesla. Vlastní pomůcky výhodou.

Meditace s varhanní hudbou
KDY: Pátek 10. června od 17:15
KDE: Kostel svatého Václava, Lovosice
ZA KOLIK: Dobrovolné vstupné

Páteční chvilky s inspirativním slovem a hudbou. Přijďte zklidnit mysl, odpočinout si od každodenních starostí, zamyslet se nad svým konáním a hledáním smyslu života. Na varhany bude hrát Pavel Hrubeš.

Hudební večery na náměstí pobaví Lovosice
KDY: Pátek 10. června od 18 hodin
KDE: Václavské náměstí, Lovosice
ZA KOLIK: Zdarma

Hudební večery na náměstí v Lovosicích pokračují dál. Tentokrát se představí Pepek Námořník, Wono Sito Sedne a Saiwala. Jedná se o folk-rockové kapely.

Noc kostelů v Litoměřicích
Do Noci kostelů se letos přihlásil rekordní počet 243 objektů

Roudnický košt zaujme
KDY: Sobota 11. června od 10 hodin
KDE: Zámek Roudnice nad Labem
ZA KOLIK: 220 korun na místě

Tradiční akce pro milovníky vína. Ochutnávky přímo od výrobců z celé vinařské oblasti Čechy. Každý návštěvník akce obdrží katalog zúčastněných vinařů se všemi kontakty, aby i v budoucnu mohl s vinařem komunikovat. K zakoupené vstupence každý obdrží degustační skleničku s logem akce. Jednotlivé vzorky vín se budou u každého vinaře platit pouze elektronicky, a to přes nabité čipy. Dobíjecí místa budou i uvnitř koštového areálu. Součástí Roudnického koštu budou i prodejní stánky regionálních výrobků Ústeckého kraje. V 17 hodin proběhne slavnostní vyhlášení vítězného Vinaře koštu, o kterém celý den budou rozhodovat jen a pouze návštěvníci. Hudební doprovod celé akce zajištěn. Občerstvení na místě.