„Máme informace o tom, že tento čin se měl stát první říjnový týden. Údajně padlo devět kusů divokých prasat. Celá záležitost je momentálně v šetření Českomoravské myslivecké jednoty,“ informoval Jiří Fadler z litoměřického policejního ředitelství.

V případě, že by se vina myslivců prokázala, hrozí jim v nehorším případě vyloučení z Českomoravské myslivecké jednoty nebo peněžitá pokuta.
„Touto událostí se zabýváme. Nestává se to příliš často, bohužel někteří myslivci jsou neukáznění a poškozují tak jméno ČMMJ,“ uvedl pro Deník Adolf Rolínek, jednatel okresního spolku Českomoravské myslivecké jednoty v Litoměřicích.

Předmětem šetření je tedy událost, při níž mělo několik myslivců v závěru dosekávání zemědělských plodin pálit na unikající zvěř přímo z polní technik, se kterou byla sklizeň prováděna.

„Se zbraněmi tam neměli v době sklizně co dělat. Takový způsob odlovu je přísně zakázaný. Je určen okruh okolo sklizně, ve kterém nesmí myslivci pálit po unikající zvěři,“ vysvětlil na závěr Adolf Rolínek.