Svědkyně, bývalá ředitelka Mateřské školy v Podluskách, jež byla přidružena k Pohádce pod společné vedení, a účetní, která zpracovává agendu roudnické školky, však mohl trestní senát v čele se soudcem Josefem Huťkou vyslechnout pouze mimo hlavní líčení. To se totiž nemohlo konat, neboť soud nestihl obeslat znalce v oboru ekonomie.

„Požadavek na jeho vyslechnutí jsem písemně dostal od žalované strany před pár dny. Stihnout se to prostě nedalo, a tak jsem musel hlavní líčení odročit,“ řekl Deníku Huťka, který připustil, že patrně bude muset vzniknout nový posudek. „Odborník, který vypracoval posudek, už totiž není soudním znalcem. Domnívám se ale, že když ho jako znalec dal, může jej potvrdit,“ poznamenal soudce.

Dana Uzlová sice vyslovila souhlas s tím, že soud může dále probíhat za její nepřítomnosti, ale protože na výslechu znalce u soudu trvá, líčení bude pokračovat až 2. listopadu.

„Doklady přetékaly, něco jsem dohledala, ale něco už ne,“ konstatovala včera u soudu mimo jiné účetní.

Bývalá ředitelka Pohádky je obžalována ze zpronevěry, porušování povinnosti při správě cizího majetku, zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Hrozí jí dva roky až osm let vězení. Během svého působení ve funkci měla způsobit od února 1995 do září 2004 škodu, jež dosáhla bezmála 1 milionu 200 tisíc korun. Kromě dvou neoprávněných výběrů z účtu přepisovala paragony a faktury, vybrala peníze ze školného a neodvedla zákonné pojištění za zaměstnance.