ŠTĚTÍ - Strážníci Městské policie ve Štětí se už přestávají divit, když jim přijde oznámení, že na obyvatele, auta či objekty někdo střílel. V poslední době se totiž případy množí, ovšem zatím zjištěné poznatky neukazují na jednoho pachatele. Spíše to vypadá, že především děti a mládež razí nový, avšak nebezpečný trend.

Ředitel městské policie Jiří Hykl v tom však podle svých slov vidí spíše náhodu. „Nejspíš v tom není souvislost. Je ale pravda, že jsme během několika týdnů řešili čtyři případy. V ulici Dlouhá a Školní to vypadalo na diabolky ze vzduchovky. Ty pravděpodobně poškodily i auto v Okružní ulici. Naposledy o víkendu někdo střílel na okno rodinného domu, opět v Dlouhé, ocelovými kuličkami,“ zrekapituloval Hykl.

V neděli večer totiž někdo střílel do okna, majitelka domu však věc oznámila na Městské policii ve Štětí až druhý den. „Podle ní střelba vyšla ze skupinky patnácti až šestnáctiletých . Zahlédla prý jednu dívku,“ sdělil ředitel.

Podle stop, které však střelba zanechala, šlo nejspíše o ocelové jednocentimetrové kuličky. Jak totiž Hykl uvedl, a jak je patrné i z pořízených snímků, nemohlo jít o nějakou dětskou pistoli. Střela ohnula hliníkový parapet a lehce se odrazila do okna, jež je nyní naprasklé.

Ředitel Hykl také popřel zprávy, že by již některého z předchozích střelců chytili. „Loni jsme jeden takový přestupek projednávali a i když jsme navrhovali propadnutí věci, tedy vzduchovky, její majitel o ni nakonec nepřišel.“

Ani Policie ČR, které případy městská policie předává, nemá poznatky, kdo ve Štětí střílel. „Obvod prošetřuje věc jako přestupek proti občanskému soužití. Dosud neznámému pachateli hrozí pokuta do výše 3 000 korun,“ řekla mluvčí Alena Romová. U nezletilých se případ odkládá, škody však hradí rodiče.