Podle informací Deníku muž v bytě v Tylově ulici pobodal svou matku, která útok nepřežila. Následně vtrhl do Lékárny U kina v Palachově ulici, kde pobodal lékárníka a odtud utekl. Podařilo se mu poblíž odcizit auto. Jeho majitel ho však zahlédl a pověsil se na vůz a snažil se dostat dovnitř. Mezi Litoměřicemi a terezínskou křižovatkou u Benziny přejel vozidlo přejelo do protisměru, kde se srazilo s dalšími třemi osobní vozy a dodávkou. Lidé z jejich osádek utrpěli zranění. Těžce zraněného řidiče dodávky s otevřenými zlomeninami dolních končetin přepravil vrtulník Letecké záchranné služby doústecké Masarykovy nemocnice.
Policie uvolnila zatím jen strohou informaci. „V pátek v odpoledních hodinách došlo v Litoměřicích k násilnému trestnému činu. V současné době policie případ šetří jako těžkou újmu na zdraví. Starší žena na následky zranění zemřela,“ sdělila mluvčí litoměřického ředitelství Alena Romová. Podle tiskové mluvčí litoměřické policie nemůže zatím vyšetřovatelský tým poskytnout žádné bližší informace k tomu, co se během pátečního odpoledne všechno odehrálo.
„Budeme se snažit veřejnost informovat, jen co to bude možné, nejdříve však zítra,“ dodala Alena Romová.
K vážné dopravní nehodě při divoké jízdě muže, který včera skončil ve vazební věznici, došlo přibližně kolem tři čtvrtě na šest navečer.
Obyvatele Litoměřic a okolí poté vyděsilo houkání řady sanitek a také nad Litoměřicemi kroužící vrtulník.
Co tragédii v Tylově ulici předcházelo, je předmětem vyšetřování kriminalistů. Případ vyšetřuje tým severočeské policejní správy spolu s příslušníky služby kriminální policie a vyšetřování Okresního řediteství Policie České republiky v Litoměřicích.
Na Litoměřicku v roce 2006 došlo ke dvěma vraždám. Pachatele jedné z nich uznal soud právě včera vinným, ale kvalifikoval usmrcení mladé ženy Bělorusem v říjnu loňského roku nakonec jako zabití. Muž dostal osm a půl roku.