ŠTĚTÍ - Zatím neznámý střelec pálí po chodcích v ulicích Štětí. Během uplynulých dnů zaútočil již dvakrát. Při jednom z útoků zranil pracovníka pokrývačské firmy přímo při práci v několika metrech nad zemí.
„Zaznamenali jsme dva případy. Jeden je z ulice Školní a druhý v Obchodní ulici. V prvním případě byl zasažen jeden člověk do ramene a následně do obličeje. Druhý případ byl bez zranění,“ informoval o incidentech ředitel štětské městské policie Jiří Hykl.
Po každém útoku prohledali městští strážníci okolí, ale nezjistili žádné stopy ani svědky. Pachatel tak zatím stále uniká. „Bohužel se nám nepodařilo zajistit jediného svědka, nic podezřelého nezaznamenala ani kamera našeho systému,“ popsal Hykl.
Neznámý střelec působí zatím pouze v jedné lokalitě Štětí, obě ulice se totiž kříží. Podle informací Deníku není zmiňované území nijak problémové. „Doufám, že ho brzy dopadnou, necítím se tu teď nijak bezpečně,“ uvedla jedna z obyvatelek Štětí, která si nepřála uvést své jméno. Poraněný pracovník pokrývačské firmy si nepřál případ hlásit Policii České republiky. To je také důvod, proč se jím nezabývá. „Naše štětské oddělení nedostalo oficiálně žádné oznámení,“ sdělila tisková mluvčí litoměřické policie Alena Romová.
Podle ředitele štětských městských strážníků už přijali všechna nutná opatření k dopadení střelce. „Co se týká trestu v případě dopadení, tak velice záleží na okolnostech. například na věku pachatele. Incidenty mohou být hodnoceny jako přestupek, nebo při vážnějším zranění jako trestný čin,“ vysvětlil Hykl.
Případ neznámého střelce, který pálí po obyvatelích Štětí, není v tomto městě zcela ojedinělý. Již před několika lety se tu podobný případ objevil, tehdy skončil pro občany dobře. „Podařilo se nám pachatele chytit a zajistit jeho zbraň,“ dodává Hykl.
Případ neznámého střelce bude Deník dále sledovat.