„V koncovce jsme našimi hloupými chybami prohospodařili sedmibodové vedení a skoro jsme darovali domácím vítězství. Naštěstí poslední akci na sebe vzal Tadeáš Slowiak a my konečně porazili Svitavy,“ radoval se po zápase litoměřický kouč Tomáš Eisner.

Tomu jeho svěřenci nadělali pořádné vrásky i na začátku utkání, kdy pustili po návratu mezi elitu toužící Svitavy do vedení 12:0 po třech minutách! Následovat tak musel oddechový čas, po němž ovšem dominovali pro změnu hráči Slavoje a první čtvrtinu vyhráli domácí pouze 15:14.

„Náš vstup do zápasu byl na rozdíl od předchozích střetnutí opravdu katastrofální. Moc z toho, co jsme chtěli hrát, jsme nepředvedli. Po time-outu ale začala přetahovaná o každý bod,“ líčil Eisner.

LIGOVÁ PLEJÁDA

Ačkoliv na domácí straně stále válí exligoví veteráni Roman Marko či Pavel Slezák, které doplnily na straně hostů mladé pušky z Kooperativa NBL Haiblík, Karlovský, Slowiak či Maděra, prim hrály spíše obrany. Úvodní poločas tak přinesl 54 bodů, ovšem v součtu obou protivníků (27:27).

Lovci Lovosice, ilustrační
Šestá oběť Lovců v řadě. Jelínkův soubor potvrdil skvělou formu

„Ve druhém poločase už byla vidět naše hra. Stejně jako proti Hradci jsme dokázali hrát rychle dopředu a dát pár jednoduchých košů. Určitě to nebyl náš top výkon a asi nevyhrál lepší tým, ale šťastnější,“ přemítal Eisner i vzhledem k poslední vítězné střele jeho celku. „Za bojovnost a nasazení ale kluky musím pochválit,“ dodal.

Stoprocentní bilanci v nadstavbové skupině o 1. – 6. místo a čtvrtou příčku, jíž si vytyčil jako cíl, bude hájit Slavoj už zítra na domácí palubovce proti rezervě Opavy.