"V tomto utkání nás čekal papírově nejslabší soupeř nadstavbové části, do utkání jsme však vstupovali s respektem a chtěli jsme navázat na dobrý herní projev z posledních domácích utkání," načal hodnocení zápasu asistent trenéra Tomáše Eisnera David Břešťan.

Jeho svěřenci si evidentně vzali jeho slova k srdci a proti Slezanům dominovali od prvních minut. "Náš cíl se nám dařil zejména díky kvalitní obraně, následnému rychlému přechodu na útočnou polovinu a kolektivnímu pojetí hry," pokračoval jeden z šéfů litoměřické lavičky s odkazem na třicetibodový náskok v poločase.

Trenér basketbalistů Slavoje Litoměřice Tomáš Eisner
Kompletní můžeme porazit kohokoliv, věří kouč basketbalistů Tomáš Eisner

"Ve stejném duchu se až na drobné výpadky odehrával i zbytek utkání. V něm stojí za zmínku zejména ostrostřelba Jana Maděry, který proměnil sedm z deseti tříbodových pokusů," dodal k výkonu jednoho ze svých křídelníků, který do Slavoje pendluje z ústecké Slunety.

Důležitou bodovou roli sehráli i Maděrovi spoluhráči, ústecká enkláva obstarala 72 domácích bodů. Krom zmíněného šutéra (21 bodů) pomohli k výhře Johan Hablík (22 bodů), Jan Karlovský (18 bodů) a Jan Gabriel (11 bodů).

Nadstavbová část je nyní ve své polovině, Litoměřice čekají zápasy v Hradci Královém a v Opavě, doma přivítají Svitavy.